Ztraceny v Tanvaldu

Ztraceny v Tanvaldu

Ve dnech 11. a 12. června se uskutečnila stříbrná expedice DofE. Účastnily se jí Ani Dobiášová, Daniela Hálová, Sabina Kadeřábková, Alena Pustá a dozorující profesoři paní Poprová a pan Eliška.

Začátek nevypadal moc slibně, ranní vlak měl zpoždění a před vypůjčenou chalupou v Desné jsme čekaly na profesory asi hodinu, abychom si mohly odložit krosny a jít si prohlédnout vodopády. Tam jsme potkaly fotografa, kterého jsme požádaly o naší fotku. Po odpočinku nás čekal nejdřív dlouhý výstup a pak návrat na chatu. Během cesty jsme potkaly přátelského kocoura. Překvapily jsme učitele, kteří nás nečekali tak brzy, a s krosnami jsme se vydaly dál. Následovala podle mne nejhorší část expedice, Mariánské schody, měřící asi sto výškových metrů. Nahoře jsme dlouho hledaly slíbené ohniště v rohu louky, ale vše dopadlo dobře a postavily jsme si stany a uvařily špagety s pestem. Měly jsme štěstí, že nám bylo dovoleno použít venkovní kohoutek s vodou.

Po studené noci jsme ráno před sedmou vstaly a po snídani vyrazily ke koním. Pomohly jsme je vyčistit a ustrojit a v půlce vyjížďky jsme se na Melody a New Jersey vystřídaly. Po odpočinku na autobusové zastávce jsme zjistily, že sedíme na špatné straně, právě když kolem nás projel náš autobus. Následovalo plánování nouzové cesty, volání příbuzným, a nakonec odvoz v autě z Mladé Boleslavi. Domů jsme se dostaly později, než bylo naplánováno, ale alespoň všichni v jednom kuse.

Ani Dobiášová 6XB

 

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1944.

Narodil se 19. 4. 1925. Vystudoval Fakultu spec. nauk ČVUT v Praze.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 13 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 471
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Finská ústava

15. duben 1903

Na příkaz ruského cara Mikuláše II. byla na tři roky pozastavena platnost finské ústavy. 

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!