Pokyny pro uchazeče

Přijímací řízení na čtyřleté studium – obor č. 7941K/41

Přihlášku je nutno podat do 1. 3. 2019 doporučeným dopisem nebo osobně do kanceláře Gymnázia.
1. kolo proběhne ve dvou termínech (záleží na pořadí naší školy na přihlášce): v pátek 12.4.2019 testy CERMAT a bude pokračovat v pondělí 15.4.2019.
2. kolo - o jeho vypsání budeme informovat v případě potřeby zde na stránkách.
Údaje v přihlášce musí být potvrzeny ředitelstvím ZŠ. Potvrzení od lékaře na přihlášku se nepožaduje. K přihlášce může uchazeč přiložit kopie diplomů ze soutěží.
Každý uchazeč se může dostavit na zkoušky CERMAT na naší škole pouze jednou. Termín zkoušky nelze dodatečně měnit!
Vyhodnocení 1. kola bude provedeno v den, kdy obdržíme výsledky od Cermat-u. V ten samý den také zveřejníme výsledky přijímacích zkoušek pro oba dva termíny.

Využijte k získání informací také Dny otevřených dveří, kde Vám můžeme odpovědět na případné dotazy. Informaci o nich najdete v jiné sekci.

Další podrobné informace najdete v dopise, kterým potvrdíme přijetí Vaší přihlášky.

plk. Jaroslav Čermák

Plk. letectva i. m. Jaroslav Čermák (27. 4. 1917-4. 6. 1943), pilot 310. a 313. stíhací perutě RAF, absolvoval v roce 1937.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

První číslo Besed Času,

Leden 1903

První číslo Herbenových Besed Času, jež vyšlo pod titulem Slezské číslo

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.