Zahájení školního roku 2011/2012

Konec prázdnin se blíží a ve škole se opět začíná naplno pracovat. Vedení školy připravuje rozvrhy, dolaďují se učitelské úvazky, finišuje úklid, zprovozňuje se počítačová síť… V pátek pak 26/8 nastupují do školy učitelé, které v průběhu posledních prázdninových dnů čeká série nezbytných porad, zkoušení žáků, kteří na konci školního roku neprospěli či nebyli klasifikováni. Na programu jsou pravidelná školení, revize zařízení apod. Definitivní podobu rozvrhů, stejně jako harmonogram školního roku očekávejte na stránkách do 31/8.
Žáci nastupují do školy ve čtvrtek 1. září. Žáky prim osmiletého studia čekají první školní den 3 třídnické hodiny, stejně jako žáky 1A čtyřletého studia. Žáky zbývajících tříd čekají nejméně 2 hodiny s jejich třídními učiteli.
V pátek 2/9 se uskuteční v režii studentského parlamentu tradiční vítání nových žáků školy. Slavnostního přivítání se účastní celá škola a v případě příznivého počasí se koná na školním nádvoří.
Bez dalších odkladů se pak rozeběhne naplno výuka, na programu jsou již na začátku školního roku adaptační kurzy a geologické kurzy. Podrobný harmonogram školního roku vyplyne z jednání porady pedagogického sboru v přípravném týdnu a bude bez zbytečných odkladů uveřejněn na školním webu.

Jiří Kuhn

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Miroslav Mašek

Miroslav Mašek (14. 2. 1922-5. 5. 1945), jedna z obětí květnového povstání v roce 1945 v Čelákovicích, absolvoval na naší škole roku 1941. Jeho smrt na místě, kde spolu se svým přítelem Zdeňkem Austem (1921-5. 5. 1945) oba padli při plnění strážního úkolu, připomíná po stavbě nového železničního mostu přes Labe na jeho levém břehu obnovený pomník.

Svět v roce založení školy

Výstava nezávislých

20. březen 1903

Na výstavě Nezávislých v Paříži byla mj. vystavena i díla Henryho Matisse, Andrého Deraina, Maurice de Vlamincka aj. 

Nejčtenější

22.06.2026

To jsou slova, která označují umístění našich studentů (vlastně už absolventů) v rámci České republiky. Reprezentovali nejen naši školu, ale i Středočeský kraj na 48. ročníku celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti v Olomouci ve dnech 12.-14. června 2026.

celý článek
26.06.2026

23. ročník Školní streetballové ligy hrálo celkem 14 týmů a byla to mnohdy skvělá basketová podívaná. Turnaj vyvrcholil ve čtvrtek 25. června, kdy se 4 nejlepší týmy utkaly v závěrečném FINAL FOUR. Roli favorita nakonec potvrdili Vinaři, kteří obhájili loňský titul, ale jak v semifinále proti Teamu Zelenková (20:14), tak ve finále proti Pneumotoraxu (20:17), si museli doslova sáhnout až na dno svých sil. Bronzové medaile vybojoval tým BA Kameňák. Nejlepší trojka FINAL FOUR - Kryštof Davídek, Kryštof Novák, Michal Slavíček. Díky všem za účast v turnaji a v dubnu 2027 při 24. ročníku naviděnou.

celý článek
25.06.2026

V tomto týdnu se koná v Praze Olympiáda dětí a mládeže, kam věkově spadají studenti tercií,kvart a v někteých sportech i kvint. Naše gymnázium reprezentovalo v dresu Středočeského kraje celkem 8 žáků a žákyň napříč sporty (celkový počet závodníků 3439). A jejich krásné výkony byly často odměněny medailemi. Slavnostní vyhlášení a medailový ceremoniál proběhne pro všechny sporty ve čtvrtek 25.6. na Výstavišti. Naši studenti se účastnili v těchto sportech.

 

 

celý článek