Preventivní opatření proti šíření zavlečené infekce

Vážení rodiče,

jistě sledujete vývoj situace v šíření zavlečené infekce koronavirem. Přestože dle názorů odborníků není důvod k zásadním obavám, je nutné na zvýšené riziko reagovat.

V pondělí nastupují děti po jarních prázdninách do školy. Apelujeme proto na Vás, abyste zodpovědně vyhodnotili aktuální zdravotní stav Vašeho dítěte, a v případě nachlazení, kašle, zvýšené teploty a pod. neposílali děti do školy.

Pokud jste jarní prázdniny strávili v zahraničí v oblastech se zvýšeným výskytem nakažených osob jako např. Itálie a Rakousko, kontaktujte prosím KHS a zkonzultujte potřebu domácí karantény.

Škola je v kontaktu s KHS a bude se řídit pokyny hygieniků v případě, že by se situace zásadním způsobem změnila.

Jiří Kuhn, ředitel školy

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903: