Volby do Školské rady Gymnázia Nymburk

V letošním roce se konají volby do školské rady Gymnázia Nymburk. Volby se budou konat v úterý 20/11. Dopoledne budou volit zletilí studenti, tuto část voleb organizačně zajistí Studentský parlament. Zákonní zástupci nezletilých studentů budou mít možnost volit v podvečer v průběhu třídních schůzek RSG.

Do letošního roku pracovala ve školské radě jako volený zástupce za rodiče a zákonné zástupce nezletilých studentů paní Markéta Literová. Rozhodla se dále ve své práci nepokračovat. Pro školu v průběhu několika let odvedla spoustu práce, za což jí patří velký dík!

Do školské rady se volí z kandidátů, kteří mají o práci ve školské radě zájem a ve volbách získají důveru rodičů a zletilých žáků. O možnost pracovat ve Školské radě Gymnázium Nymburk se ucházejí čtyři kandidáti:

  • slečna Zuzana Zadražilová
  • slečna Markéta Lompartová
  • pan Petr Plaňanský
  • pan Roman Fiala

Dva z této čtveřice, kteří získají největší počet hlasů, budou další volební období členy školské rady. Nabízíme stručné informace o kandidátech, z nichž budou žáci a rodiče v úterý 20/11 vybírat.

 

Zuzana Zadražilová

Narodila jsem se koncem března ve znamení Berana a stejně jako představitel tohoto znamení jsem kamarádská, upřímná, cílevědomá a mám smysl pro fair play. Již 18 let jsem hrdou nymburačkou.

Letos již desátým rokem navštěvuji Základní uměleckou školu v Nymburce - obor hudební a výtvarný.

Na Gymnáziu studuji již sedmým rokem. Od školního roku 2006/2007 jsem členem Studentského parlamentu a v letošním školním roce jsem byla po druhé zvolena jeho předsedkyní. Své znovuzvolení přikládám zejména tomu, že mám výborné vztahy s vedením této školy, a tak mám dobré místo pro vyjednávání - např. ředitelského volna či jiných příjemných aktivit. Dále jsem zapojila naši školu do Sdružení gymnaziálních samospráv České republiky.

Mimo školu mám mnoho zájmů. Ráda čtu, sportuji, baví mne skoro vše - od tance přes lyžování až k jízdě na bruslích a kole. Věnuji se i drátování a hře na zobcovou sopránovou a tenorovou flétnu.

Do Školské rady jsem se rozhodla kandidovat především proto, že bych chtěla pomoci zlepšit chod školy a také zastupovat zletilé studenty a hájit jejich názory.

Markéta Lompartová

Narodila jsem se 31.10.1994 na Mělníce. Nyní bydlím v Lysé nad Labem a studuji třetí ročník zde na gymnáziu v Nymburce. Mezi mé zájmy patří čtení, jízda na kole, bruslích a spousty dalšího. Rozhodla jsem se kandidovat do Školské rady, protože bych chtěla zastupovat studenty a říkat za ně jejich názory a ovlivnit chod školy.

Petr Plaňanský

Nar. 1966, od r. 1990 ženatý, 4 děti - 3 na Gymnáziu Nymburk, nejmladší zatím v domácím vzdělávání, od léta r. 2009 bydlí v Nymburce. Je vyučen v oboru elektro (specializace slaboproud – přenosová technika), prošel řadou různých zaměstnání: od servisního technika, přes poštovního doručovatele, správce a topiče…

Mezi r. 1994-2008 byl zaměstnán jako grafik a technický redaktor pražského „Návratu domů“; od r. 2008 pak jako pastor KS Nymburk. Mezi r. 1990-1992 absolvoval biblickou školu, je absolvent řady certifikovaných kursů: hospicová péče, pastorační péče, podpůrná psychologická péče, certifikovaný lektor ICEJ a Yad Vashem v problematice antisemitismu a šoa, atd…

Pan Petr Plaňanský je dlouholetý člen předsednictva Svazu českých knihkupců a nakladatelů, zakladatel a první tiskový mluvčí Asociace pro domácí vzdělávání, dlouholetý spolupracovník Trans World Radia (po několik let moderátor sobotních pořadů na ČRo Plzeň).

V současné době pracuje jako pastor Křesťanského společenství Nymburk (v církvi od r. 1986), v regionu působí jako lektor rasové prevence, antisemitismu a šoa, etiky. Jeho koníčkem je včelaření. 

Ing. Roman Fiala

Narodil se 10. 5. 1964 v Chrudimi, mládí prožil v Pardubicích, potom léta v Praze, nyní bydlí s rodinou v Lysé nad Labem. Gymnázium Nymburk navštěvují obě jeho dcery.

Vystudoval nejprve železniční průmyslovku, pracoval jako výpravčí vlaků. Poté ekonomiku a řízení na ČVUT v Praze.

Od roku 1991 se aktivně věnoval obchodu, řídil obchodní sítě ve finančním sektoru a věnoval se praktickému trénování obchodníků a manažerů obchodu. Pracoval mj. ve společnostech Finance Consulting, a. s., Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky, a. s., Pražská manažerská akademie, s. r. o., Česká pojišťovna, a. s. Od roku 1998 se profesně zabývá lektorskou prací.

V roce 2007 zakládá společnost Alternation, spol. s r.o., v níž se společně s kolegy a přáteli věnuje vzdělávání a rozvoji dospělých, převážně v komerční sféře. Hlavními tématy jsou komunikace, týmová spolupráce, individuální rozvoj, svoboda v práci, apod… Dále spolupracuje například se vzdělávacími společnostmi M. C. Triton, Interquality, ab connectia, atd…

Krédem Romana Fialy je, že člověk je vždy na prvním místě, na což se v dnešní přetechnizované době často zapomíná... Koníčkem Romana Fialy je fotografování.

 

 

Zobrazeno: 6308x

Aktuální informace

07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Rusifikace Finska

17. prosince 1903

Bývalý ruský ministr financí Sergej J. Vitte uveřejnil v kodaňských novinách článek proti rusifikaci Finska.

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
24.02.2023

Byť je to již měsíc, co studenti 8OB odstartovali první ples sezóny, není na škodu si tyto hezké a slavnostní momenty připomenout.

V sobotu 28. ledna 2023 vyvrcholily téměř půlroční přípravy na tuto velkolepou akci. Smlouvy, termíny, sponzoři, nástupy, hudba, pozvánky, vstupenky… To všechno se chystá s velkým předstihem a obrovské úsilí a energie se následně vrací ve vlastním programu plesu.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.