Okresní kolo ve volejbale chlapců a dívek ze základních škol a víceletých gymnázií

Okresní kolo ve volejbale chlapců a dívek ze základních škol a víceletých gymnázií

Ve středu 2. 4. 2025 se v hale ZŠ Komenského v Nymburce uskutečnilo okresní kolo ve volejbale chlapců a dívek ze základních škol a víceletých gymnázií. Naši školu reprezentovala dvě družstva dívek. Družstvo A obsadilo 1. místo.

Turnaj dívek se hrál ve třech tříčlenných skupinách na jeden vítězný set do 25. Vítězové skupin postoupili do semifinále.Druhé a třetí týmy ze skupin se utkaly o tři místa v semifinále. Vítězové semifinále sehráli každý s každým zápas o 1.-3. místo v turnaji

.

Do dívčí skupiny A nastoupily tyto týmy:

TGM Milovice

Gymnázium JP Poděbrady

Komenského Lysá nad Labem

 

Do dívčí skupiny B nastoupily tyto týmy:

Gymnázium B. Hrabala Nymburk A

Komenského Nymburk

Tyršova Nymburk

 

Do dívčí skupiny C nastoupily tyto týmy:

ZŠ  Juventa Milovice

Gymnázium B. Hrabala Nymburk B

ZŠ Kostomlaty nad Labem

 

Naše družstvo A, ve kterém hrály tyto studentky: Laura Helbichová, Ema Hérová, Vendy Sedlatá, Rachel Vandasová, Ines Maria da Silva, Anna Spudichová a Aneta Laštovičková, jasně vyhrálo všechny zápasy ve skupině a zaslouženě postoupilo přímo do semifinále, ve kterém opět s jasným náskokem porazilo tým ze ZŠ v Kostomlatech. Ve finálové skupině děvčata porazila hráčky ze ZŠ Juventa v Milovicích a započítalo se jim vítězství se Komenského v Nymburce, kterou porazily již v základní skupině. Gratulujeme k vítězství v celém turnaji.

 

Družstvu B ve složení: Anna Němcová, Emma Kořínková, Kája Vrbacká, Maruška Sedlatá, Kačka Hejnová, Terka Taxová a Maruška Hubáčková, se podařilo vyhrát hned první zápas ve skupině proti Juventě. Nezačal pro ně příliš dobře, prohrávaly už 20:14, ale díky skvělému podání Káji Vrbacké vyrovnaly na 20:20. Pak se jim podařilo dohrát do vítězných 25:22. Bohužel v druhém utkání ve skupině se ZŠ Kostomlaty už mocné dotahování v koncovce přišlo příliš pozdě 19:25. Díky nejhoršímu bodovému skóre obsadila děvčata až  3. místo ve skupině. V semifinále narazila na později druhý tým v turnaji ze ZŠ Komenského v Nymburce. Po bojovném výkonu podlehla soupeři 20:25 a v turnaji tak obsadila 7.-9. příčku.

 

Aktuální informace

30.11.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

RNDr. Milada Křížová

RNDr. Milada Křížová (*5. 3. 1985), meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, televizní moderátorka relací Počasí v České televizi, trenérka atletiky a organizátorka běžeckých soutěží, maturovala na naší škole v roce 2004 pod svým dívčím příjmením Šandová.

Svět v roce založení školy

Hayova-Varillova smlouva

18. listopad 1903

Spojené státy a Panama uzavřely Hayovu-Varillovu smlouvu, který zaručila USA všechna práva ke stavbě, provozu a ochraně průplavu.

Nejčtenější

11.11.2025

Víkend 7.–9. listopadu 2025 se nesl v duchu přátelské atmosféry a opravdového pracovního nasazení. Celkem 12 brigádníků se sešlo na chatách RSG v Rokytnici nad Jizerou, aby společně připravili oba objekty na nadcházející dlouhou zimní sezónu.

Během víkendu se podařilo splnit všechny stanovené cíle a úkoly. Na obou chatách nyní září nově nasvícené štíty, které přidávají horským budovám na kráse.

Velké poděkování patří všem účastníkům z řad profesorského sboru i rodičů, kteří svým nasazením a chutí do práce významně přispěli k úspěšnému průběhu celé akce.

Michal Hrstka - správce chat 

celý článek
07.11.2025

Dne 7. listopadu se náš dívčí školní tým vydal do Hostinného na kvalifikační turnaj na Mistrovství České republiky ve volejbale středních škol.

celý článek
05.11.2025

Dne 5. listopadu 2025 se naše studentky zúčastnily krajského kola ve volejbale, které se konalo v Neratovicích. Turnaje se zúčastnilo celkem devět družstev, která byla rozdělena do dvou skupin – jedné čtyřčlenné a jedné pětičlenné. Naše družstvo bylo součástí čtyřčlenné skupiny.

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.