Setkání sexty A se Studentskou Agorou

Setkání sexty A se Studentskou Agorou

Dokázali byste argumentovat a debatovat na tezi "Na školách by měly být zakázány kamerové systémy." nebo "Na veřejných vysokých školách by mělo být zavedeno školné."? Třída sexta A to zvládla hned při svém prvním setkání s debatním formátem programu Studentská Agora.

Setkání žáků a lektorů proběhlo hned po jarních prázdninách na tzv. školním semináři. Všichni účastníci byli seznámeni se základními pravidly debaty: Přemýšlejte! Naslouchejte! Reagujte! Argumentujte! Prezentujte!, pracovali s různými zdroji informací a vyhledávali v nich relevantní argumenty. Obě debaty byly hodnoceny lektory programu. 

Po školním semináři už zbývá sestavit tým deseti debatérů, kteří pojedou na krajské kolo. To se bude konat v dubnu. Zde se budou moci setkat a utkat s týmy ze středních škol Středočeského kraje. Věříme, že uspějí a zvládnou i další náročné teze.

Aktuální informace

09.03.2026

pondělí 23. 3. od 17:00 hod:

  • 4A - uč. 7 - přízemí
  • 8OA - uč. 22 - přízemí
  • 8OB - č. 6 - přízemí
16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Mgr. Eva Hazdrová-Kopecká, Dipl.um.

Mgr. Eva Hazdrová-Kopecká, Dipl.um. (*1977), muzikoložka, hlasatelka a moderátorka, maturovala na nymburském gymnáziu v roce 1996 (pod dívčím příjmením Kopecká).

Svět v roce založení školy

Sjezd socialistů Ruska

30. červenec 1903

Na ilegálním druhém sjezdu Sociálně demokratické dělnické strany Ruska v Bruselu (první se konal v roce 1898) vzplanul prudký ideologický boj mezi leninovci s tzv. oportunisty (J. Martova).

Nejčtenější

16.02.2026

Šťastni zpět na kurzu

Po nepříjemné epidemii střevní chřipky jsme se rozjaření z příležitosti pro nové nezapomenutelné zážitky vrátili zpátky do Rokytnice. Zmíněná nákaza se bohužel projevila i na dvou předešlých kurzech, z nichž byl jeden dokonce zrušen. Tak jsme se napjatě obávali stejného rozsudku, ale nám se poštěstilo!

Nikdo z nás se na lyžák nemohl dočkat, neboť máme s krkonošskými horami spjato nespočet jak přátelských, tak sportovních vzpomínek. Nejsme jedinou třídou, pro kterou představoval rok bez tohoto kurzu málem hotová muka.

celý článek
18.02.2026

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce představuje nové propagační video, které vzniklo jako unikátní studentský projekt. Zapomeňte na strojené záběry - toto je autentická prohlídka školy, kterou pro vás připravili ti, kteří ji znají nejlépe - naši studenti.

celý článek
08.03.2026

Po úspěšných předchozích ročnících vzájemných studentských výměn pokračuje spolupráce s naší partnerskou školou Lycée Henri Vincenot z burgundského Louhans i letos. V týdnu od 1. do 6. března naše gymnázium hostilo skupinu 20 francouzských studentů a 2 jejich učitele.

celý článek