Hezké ohlédnutí za 57. ročníkem Biologické olympiády!

Hezké ohlédnutí za 57. ročníkem Biologické olympiády!

O tom, že nás přírodní vědy provázejí na každém kroku, není pochyb. Že v nich ale lze soutěžit a to až na republikové úrovni, ví poměrně málo studentů.

Pojďme se ohlédnout za výsledky našich studentů v 57. ročníku Biologické olympiády, kterou pravidelně zaštiťuje a organizuje Přírodovědecká fakulta UK Praha.

Ze školních kol, které probíhají v zimních měsících, postupují přímo na krajská kola (kat. A +B) vždy dva nejlepší studenti. Mladší kategorie (C+D) mají ještě svá okresní kola a z nich postup na kraj.

36 nejlepších řešitelů z celé republiky se pak schází na týdenním, tzv. Ústředním kole BIO olympiády.

A jak že to v letošním školním roce všechno dopadlo?

S nejlepšími výsledky prošel až do Ústředního kola, student 7MA - Jáchym Vodenka! Na krajském kole ve Slaném nenašel přemožitele a se skvělým skóre 86,15 % postoupil až na „republiku“.  Na konci dubna pak na Gymnáziu v Teplicích, mezi přírodovědeckou elitou, obsadil fantastické 7. místo!

Jeho bratr Mikuláš Vodenka (4KB) kraloval v kategorii C (tercie + kvarta) na úrovni okresního kola a skvělé 2. místo pak získal na krajském kole v Mělníku.

Ale svá „želízka v ohni“ mají biologové i v dalších studentech! Krajského kola se v kategorii A (septima + oktáva) zúčastnila i maturantka 8OA Kateřina Příbramská, která brala hezké 7. místo a patří do skupiny tzv. „úspěšných řešitelů“.

V kategorii B (kvinty + sexty) se kraje účastnili studenti sext. Marie Kramešová (6XA) na Gymnáziu ve Slaném obsadila krásné 8. místo a též patří mezi „úspěšné řešitele“. Na zkušenou vyrazil i student Matěj Zatloukal (6XB), kterému v kraji náleží celkově 16. místo.

Mezi mladšími studenty v kategorii C se do kraje po krásném 2. místě v okresním kole, probojovala i Anežka Zemanová (4KA). Její výkony v laboratorních úlohách, poznávačkách a testech jí přiřkly celkové 8. místo.

Tímto bychom chtěli poděkovat, za celou komisi BIO, všem studentům za úspěšnou reprezentaci našeho gymnázia a společně se budeme těšit na další, v pořadí již 58. ročník této oblíbené, ale velice náročné soutěže!

Michal Hrstka

(foto převzato - web Gymnázium Teplice)

 

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Ing. Viktor Boháč

Absolvoval v roce 1922.

Narodil se 16. 10. 1904. V r. 1930 se oženil a měl dva syny a dceru. V r. 1936 se stal ředitelem lázní Velichovek a později ředitelem sanatoria v Dobříši.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Let bratří Wrightů

17. prosinec 1903

Po mnohaletých systematických pokusech se podařilo uskutečnit Orvillu Wrightovi let s motorovým letadlem v trvání dvanácti sekund.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.