Končíme ve 3. kole SFL, nad naše síly Gymnázium Poděbrady

Končíme ve 3. kole SFL, nad naše síly Gymnázium Poděbrady

V pátek 13.1. jsme se vydali na 3. kolo Středoškolské futsalové ligy do Poděbrad. Do předfinálového turnaje Středočeské divize se tedy probojovalo pořádající Gymnázium Jiřího z Poděbrad, Gymnázium a SOŠPg Čáslav a Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce. Během dopoledne se mělo rozhodnout, zda pro nás bude páteční třináctka šťastným či smolným číslem.  

Do úvodního zápasu dne jsme tak nastoupili proti domácímu týmu, se kterým jsme se v loňském roce utkali hned dvakrát. První poločas byl vcelku vyrovnaný, sice jsme jako první inkasovali, ale dokázali jsme po čase srovnat. Prakticky po vyrovnání jsme obdrželi druhou branku, a dlouho nám trvalo, než jsme opět vyrovnali. Druhá půle nám hrubě nevyšla a po šťastných i hloupých gólech soupeře jsme nakonec prohráli vysoko 2:6. Za poslední dvě sezóny v SFL to byl jednoznačně náš nejslabší zápas. Tímto bylo v podstatě o postupu rozhodnuto. 

Druhý zápas jsme sehráli proti Čáslavi, soupeře jsme dokázali přehrát, byť se nám nedařilo skórovat a na jednotlivé branky jsme se hodně nadřeli. Výsledek byl nakonec 4:1 v náš prospěch.

Závěrečné utkání odehrály Gymnázia Poděbrady a Čáslav s poměrně jasným výsledkem 5:2 ve prospěch domácích.

Do finále divize B (Středočeský kraj) tak postupuje Gymnázium Jiřího z Poděbrad, my končíme stejně jako v loňském roce těsně pod branami finále. Opět se nám nepovedlo jedno smolné utkání, ve všech ostatních jsme soupeře jasně převyšovali. Celý tým zaslouží za ročník 2022/23 velkou pochvalu a bohužel se do příštího roku musíme rozloučit s maturanty Vlčkem, Lovětinským, Loudou, V. Šubrtou, Lojkou, Poláčkem a brankářem Haluškou. Za jejich sportovní reprezentaci nejen v této sezóně díky!

 

Tabulka:

1. Gymnázium Jiřího z Poděbrad                         3     2   0    1         11:4     6 bodů

2. Gymnázium B. Hrabala v Nymburce                3     1   0    1           6:7     3 body

3. Gymnázium a SPŠPg Čáslav                           3     0   0    2           3:9     0 bodů

 

Tým GBHN: Haluška - Lovětinský, Šesták, Vlček, Košátko - M. Šubrta, Luňáček, Kubečka, Lojka - Louda, Šebela, Skokan, Roskovec, Hochman, Bárta

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.