Krajská online přehlídka SOČ Středočeského kraje 2021

Krajská online přehlídka SOČ Středočeského kraje 2021

DOPLNĚNY SKENY VŠECH DIPLOMŮ a INFORMACE O POSTUPU Z LICITACE NA REPUBLIKOVOU PŘEHLÍDKU
Letošní organizačně a informačně obtížnější online přehlídka nejlepších středoškolských prací ve Středočeském kraji vynesla naší škole 18 medailí. Loňský historický rekord překonán nebyl, nicméně na počet medailí (a jejich skladbu) je to náš druhý nejlepší výsledek - velmi podobný tomu z roku 2019. Na postupy to vypadá také stejně (před dvěma lety ale jeden z postupujících na republikovou přehlídku nejel, letos nebyla naopak jedna vítězná práce k postupu doporučena). Podrobné výsledky a tabulkové a grafické meziroční srovnání následují níže v tomto článku.

43. ročník Středoškolské odborné činnosti (SOČ) se letos konal na všech úrovních v online podobě. Z našeho úspěšně zvládnutého školního kola jsme do do KK vyslali rekordních 28 sočkařů v 16 soutěžních oborech. Mimořádně v oboru č. 18: informatika soutěžila i naše třetí práce SOČ ze školního kola. Všichni soutěžící museli nejen vyplnit přihlášky, ale také (stejně jako loni) natočit a na YouTube nahrát videoobhajoby svých prací.

Z organizačních důvodů probíhalo krajské kolo v online podobě v různých dnech a časech kolem předem stanoveného data konání 26. 4. 2021. Každá komise k soutěži přistoupila poněkud odlišně, lišila se i platforma, prostřednictvím níž komunikace porotců se soutěžícími probíhala. Všechno se ale zvládlo a do konce týdne byly shromážděny výstupy ze všech oborů a výsledkové listiny krajský organizátor -Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře - zveřejnil na svých webových stránkách.

Výtah sestavený z výsledkových listin KK SOČ 2021 pro naši školu obsahuje i odkazy na videoprezentace a grafický přehled, jaká třída se o které medaile a postupy zasloužila. V meziročním srovnání úspěšnosti Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce v SOČ jsou další speciálně vytvořené tabulky a grafy. Na dalším listu je i sumarizace úspěchů na celostátních přehlídkách - byla vypátrána hlouběji do minulosti a také zanesena do grafu. Prací v soutěži bylo stejně jako loni poněkud méně, než když je soutěž v prezenční formě. Ve dvou oborech byla jen jedna (naše) práce. Zcela nejvíce prací - 12 - bylo v oboru č. 14: Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času. Ve třech soutěžních oborech (č. 12, 16 a 17) naši studenti obsadili první i druhá místa. Jedna stříbrná práce byla navíc navržena do tzv. licitace a do republikového klání dodatečně rovněž postoupila.

Šest zlatých vítězů (a jedna stříbrná práce) může 12. června 2021 v soutěži pokračovat online celostátní přehlídkou 43. ročníku SOČ.

Jménem školy všem sočkařům vyslovujeme upřímné díky za vzornou a náročnou reprezentaci gymnázia, medailistům gratulujeme k jejich úspěchu a postupujícím držíme palce na celostátním kole. Pochvaly a stipendia se pro ně už připravují. Za kvalitní zpracování soutěžních prací autoři vděčí také svým vedoucím, konzultantům a mnohdy i dalším blízkým, kteří se jakkoliv podíleli na jejich dosaženém úspěchu - třeba jazykovými korekturami, technickou pomocí s počítačovou sazbou a formátováním, radou a pomocí s tvorbou grafů a kontingenčních tabulek, s natáčením videoobhajob nebo i úplně všem respondentům, díky nimž mladým vědcům v dotaznících zajistili autentická vstupní data. I těm všem proto posíláme slova díků.

PaedDr. Helena Hantonová
Mgr. Radka Mlázovská
Mgr. Miroslav Soukup
školní garanti SOČ

Zdroj: Oficiální výsledkové listiny na webu Ortenova gymnázia Kutná Hora

Aktuální informace

07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Jan Moravec

Jan Moravec (*1993), absolvent Gymnázia Nymburk v roce 2013, je šampionem v silovém trojboji.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Důlní neštěstí

2. duben 1903

Při důlním neštěstí v uhelném dole Königin Luise v Horním Slezku zahynulo 30 horníků.

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
24.02.2023

Byť je to již měsíc, co studenti 8OB odstartovali první ples sezóny, není na škodu si tyto hezké a slavnostní momenty připomenout.

V sobotu 28. ledna 2023 vyvrcholily téměř půlroční přípravy na tuto velkolepou akci. Smlouvy, termíny, sponzoři, nástupy, hudba, pozvánky, vstupenky… To všechno se chystá s velkým předstihem a obrovské úsilí a energie se následně vrací ve vlastním programu plesu.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.