Přespolní běh - krajské kolo

Přespolní běh - krajské kolo

Obě chlapecká družstva potvrdila medailová očekávání a z Mladé Boleslavi přivezla dvě bronzová místa.

Na okresním kole, které pořádalo naše gymnázium před čtrnácti dny zvítězilo družstvo sekundánů v kategorii III a družstvo chlapců vyššího gymnázia v kategorii V. Odstupy od soupeře dávaly naději, že by podobný úspěch mohla obě družstva zopakovat i na krajském kole, které se konalo v lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi.

První se na startovní čáru závodu na 1500m postavili sekundáni. Celému závodu dominoval Petr Blažek(2SA), který se ihned od startu držel v popředí startovního pole a od poloviny tratě běžel sólo-závod. Stejně jako v Nymburce se i v Boleslavi všichni naši bodující běžci vešli do nejlepší dvacítky konečného pořadí.

Filip Davídek(2SB) dokončil 12, Marek Toman(2SB)  19, Viktor Havlíček(2SA)  20, Vojtěch Končický(2SA) 22 a Šimon Kudláček(2SB), který doplatil na nepovedený start 34. Celé družstvo společně získalo 52 bodů a za ZŠ Benešov a vítěznou ZŠ Kralupy obsadilo výborné třetí místo.  Mezi našimi a vítězi závodu bylo pouhých 10 bodů.

Také v závodě středních škol na 4500m jsme získali individuální medaili. Postaral se o ní Štěpán Klír(7MB). Štěpán výborně rozvrhl síly a od poloviny závodu, kdy se držel na pátém místě, začal soupeře mohutně stahovat. V samotném závěru poté těsně prohrál souboj o druhé místo a skončil třetí. I v této kategorii byli všichni naši bodující v první dvacítce. Adam Martínek(1A) 11, Vít Šesták(2A) 16, Jan Klír(8OB) 17 a Jakub Malík(2A) 19. I zde výborný kolektivní výkon přinesl 47 bodů a celkové třetí místo. Vítězná SPŠ Mladá Boleslav zvítězila ziskem 17bodů.

Každý z našich vytrvalců předvedl vynikající výkon na hraně svých možností a medaile z krajského kola přivážíme po dlouhých sedmi letech. Zároveň pro tento kalendářní rok uzavíráme venkovní soutěže, které se znovu rozběhnou až na jaře. Klukům patří velká gratulace a přání ať jim to běhá dál. Tyto týmy mají na to, aby se za rok pokusily probojovat třeba až na republikové finále.

 

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 12. 5. 1931 v Zábrdovicích u Křince. Obecnou školu navštěvoval od r. 1937 v Křinci.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Let bratří Wrightů

17. prosinec 1903

Po mnohaletých systematických pokusech se podařilo uskutečnit Orvillu Wrightovi let s motorovým letadlem v trvání dvanácti sekund.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.