Regionální přebor družstev v šachu

Dne 16. listopadu se konalo regionální kolo přeboru družstev v šachu. Naši školu reprezentovala dvě družstva v kategorii II - 6.-9. třída ZŠ/ prima - kvarta gymnázia.

Nominace byla proti minulým letům ztížená karanténami nělterých studentů. Ale díky nově rozběhnutému kroužku šachů při gymnáziu a studentům, kteří navštěvují kroužky i v jiných městech, jsme měli možnost i tak sestavit dvě družstva v kategorii.

Družstvo A jsou zkušenní účastníci turnajů, někteří z družstva B naopak získávali turnajové zkušenosti a ověřovali si v praxi, co se naučili ve školním kroužku.

V kategorii nastoupilo nakonec 7 družstev a po pomalejším startu kvůli kovidovým opatřením se soutěš po 9. hodině rozběhla. Hrálo se systémem každý s každým na celkem 3 stolech, kde nastoupili vždy 4 hráči  z každého týmu.

Družstvo A bylo velmi silné a dokázalo nakonec získat 27 z 28 možných bodů a obsadilo tak 1. místo v kategorii. I družstvo B  slavilo několik vítězných partií.

A kdo reprezentoval školu? Družstvo A - Bruno Topenčík, David Ocelák, Kateřina Kammová, Šárka Engelthalerová, Michal Všetečka

                                        Družstvo B- Vojtěch Král, Adam Čermák, Otakar Prouza, Šimon Luňáček,  Jakub Mikulecký

Dále bych chtěla poděkovat i vedoucímu šachového kroužku ve škole panu Petru Munkovi, který pomáhal s nominací družstev.

                                                                                           Děkuji za úspěšnou reprezentaci školy za PK TEV Eva Svěcená

                                                                   

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc.

Doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc., (*18. 12. 1953), imunoložka, viroložka botanička a biochemička, bývalá dlouholetá vedoucí Laboratoře virologie Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, absolvovala na nymburském gymnáziu v roce 1973 ještě pod svým dívčím jménem Noemi Nováková.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

Nejčtenější

27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
17.05.2024

Studenti Gymnázia Nymburk vás zvou na Nymburský Majáles 2024!

Tak jako každý rok za posledních několik let, i tento rok pořádá Studentský Parlament Gymnázia Nymburk Nymburský Majáles!  Celá akce se odehrává v parku pod Nymburskými hradbami. A to v sobotu 25.5. - od 13:30 do půlnoci. Vstupné ja jako vždy ZDARMA. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.