Školní kolo Středoškolské odborné činnosti 2022

Školní kolo Středoškolské odborné činnosti 2022

V úterý 8. 3. 2022 se koná od 13:20 Školní kolo 44. ročníku SOČ, a to online prostřednictvím Google Meetů. Když se tato akce plánovala na konci letošního ledna, vzhledem k epidemiologické situaci nebylo jasné, zda bude moci proběhnout prezenčně. V článku se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal.

Oficiální zahájení, jehož se zúčastní všichni soutěžící, proběhne ve 13:00 na Meetu KOMISE 1. Vedení školy bylo tak vstřícné, že umožnilo, aby v úterý vyučování pro celé vyšší a čtyřleté gymnázium skončilo už po 4. vyučovací hodině. Studenti získají dostatek času dopravit se domů a sledovat klání svých spolužáků odtamtud.

Přinášíme program a časový harmonogram jednotlivých komisí, aby si studenti mohli dopředu vybrat témata, která je zajímají. Budete pozváni na Meety předsedy jednotlivých komisí nejpozději v průběhu pondělí 7. března. Připojení je možné jen přes školní účet.
Pro žáky maturitních ročníků to je vlastně jakási generálka na obhajobu maturitní práce. Pro jejich mladší spolužáky zase možnost prezentovat výsledky stáže na odborném pracovišti. Každý soutěžící má 10 minut na to, aby představil svou práci, 5 minut na pro dotazy odborné komise a dotazy z publika a 5 minut je technických - než prezentující nasdílí na obrazovku svou prezentaci nebo sdílení ukončí a vymění se s dalším v pořadí. Od obhajob u maturity se to liší tím, že student nezná předem otázky, na něž bude odpovídat.

Využijte tedy jedinečnou příležitost poznat, co vaši spolužáci vytvořili, nechte se inspirovat a v příštím roce si to může zkusit kdokoli z vás!
Těšíme se na setkání s vámi!

Tým školních garantů SOČ:
PaedDr. Helena Hantonová
Mgr. Radka Mlázovská
Mgr. Miroslav Soukup

Aktuální informace

13.09.2022

úterý 4/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

Jan Moravec

Jan Moravec (*1993), absolvent Gymnázia Nymburk v roce 2013, je šampionem v silovém trojboji.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Mezinárodní autosalon

10. prosinec 1903

V pařížském Grand Palais byl otevřen 6. mezinárodní automobilový salon, jenž předvedl nové trendy v automobilismu.

Nejčtenější

12.09.2022

V pátek 2.září se naše třída 1A vydala na adaptační kurz spolu s panem profesorem Machurkou a paní profesorkou Hornovou. Jely s námi také dvě dívky z oktávy, Kateřina a Vanda, které se v průběhu celého kurzu staraly o náš večerní program.

 

celý článek
16.09.2022
5. 9 se naši primáni vydali na adaptační kurz do Rokytnice, kde je nejdříve čekala "krutá cesta z parkoviště", marné hledání wi-fi na chatě, bolavé nožky a VEČERKA!!! Ale nenechali se odradit a nakonec si to pořádně užili a někomu se ani nechtělo domů...
celý článek
22.09.2022

I třída prima B vyjela na tradiční adaptační kurz. Během pěti dnů na chatě v Rokytnici nad Jizerou měli všichni čas a prostor seznámit se s novými spolužáky a získat první společné zážitky. Více informací o průběhu kurzu si můžete přečíst ve stručné zprávě reportérky Johanky...

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.