Školní kolo Středoškolské odborné činnosti 2022

Školní kolo Středoškolské odborné činnosti 2022

V úterý 8. 3. 2022 se koná od 13:20 Školní kolo 44. ročníku SOČ, a to online prostřednictvím Google Meetů. Když se tato akce plánovala na konci letošního ledna, vzhledem k epidemiologické situaci nebylo jasné, zda bude moci proběhnout prezenčně. V článku se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal.

Oficiální zahájení, jehož se zúčastní všichni soutěžící, proběhne ve 13:00 na Meetu KOMISE 1. Vedení školy bylo tak vstřícné, že umožnilo, aby v úterý vyučování pro celé vyšší a čtyřleté gymnázium skončilo už po 4. vyučovací hodině. Studenti získají dostatek času dopravit se domů a sledovat klání svých spolužáků odtamtud.

Přinášíme program a časový harmonogram jednotlivých komisí, aby si studenti mohli dopředu vybrat témata, která je zajímají. Budete pozváni na Meety předsedy jednotlivých komisí nejpozději v průběhu pondělí 7. března. Připojení je možné jen přes školní účet.
Pro žáky maturitních ročníků to je vlastně jakási generálka na obhajobu maturitní práce. Pro jejich mladší spolužáky zase možnost prezentovat výsledky stáže na odborném pracovišti. Každý soutěžící má 10 minut na to, aby představil svou práci, 5 minut na pro dotazy odborné komise a dotazy z publika a 5 minut je technických - než prezentující nasdílí na obrazovku svou prezentaci nebo sdílení ukončí a vymění se s dalším v pořadí. Od obhajob u maturity se to liší tím, že student nezná předem otázky, na něž bude odpovídat.

Využijte tedy jedinečnou příležitost poznat, co vaši spolužáci vytvořili, nechte se inspirovat a v příštím roce si to může zkusit kdokoli z vás!
Těšíme se na setkání s vámi!

Tým školních garantů SOČ:
PaedDr. Helena Hantonová
Mgr. Radka Mlázovská
Mgr. Miroslav Soukup

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1919.

Krátce působil jako učitel na Mladoboleslavsku. Kolem r. 1922 byl posluchačem Vojenské akademie v Hranicích.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Anthracite Coal Commission Report

22. březen 1903

Theodore Roosevelt přikázal zveřejnit Anthracite Coal Commission Report, 

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.