Úspěchy našich studentů ve francouzském jazyce

Úspěchy našich studentů ve francouzském jazyce

Naši studenti francouzštiny se již pravidelně zúčastňují soutěží a zkoušek pořádaných ve spolupráci s Francouzským velvyslanectvím v České republice a Francouzskou aliancí v Pardubicích a pravidelně dosahují úspěchů.

Na konci listopadu se na naší škole konaly mezinárodní zkoušky z francouzského jazyka DELF scolaire. Možnost složit jednu z mezinárodně uznávaných zkoušek využilo celkem 25 studentů z naší školy (8 v úrovni A1, 9 v úrovni A2 a 8 v úrovni B1). Všichni zúčastnění složili zkoušky s úspěchem a se ctí.

Na podzim také proběhl již třetí ročník francouzštinářské kulinářsko-výtvarné soutěže „Týden chuti“. I letos naši školu reprezentovala družstva žáků 2SA (Bety Šichtová, Klára Sobotová, Vendy Siblíková a Natka Šteflová) a téměř celá francouzštinářská skupina z 3TA. Úkolem je vymyslet - představit nějaký recept na zadané téma a graficky ho ztvárnit a k tomu ještě vymyslet slogan, který má přilákat ke konzumaci dané speciality, to vše samozřejmě ve francouzštině. Cílem projektu je motivovat žáky k zájmu o gastronomii a složení naší stravy. Letos již podruhé byla oceněna skupina žáků z 3TA (Bára Peštová, Sára Vandasová, Eva Do Anh, Matěj Machotka a z němčinářské půlky s nimi spolupracovala Eva Brzobohatá). Ocenění získali v kategorii „nejlepší slogan“.

Všem zúčastněným patří gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci školy a samozřejmě přání mnoha úspěchů v dalším klání s francouzštinou.

V nejbližší době čeká zájemce nová soutěž, vyhlašovaná Ministerstvem zahraničních věci, „Frankofonie“ a v březnu setkání a workshop s francouzským spisovatelem Bernardem Friotem.

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.