🦉 Výsledky (online) celostátního kola SOČ 2020 🦉

🦉 Výsledky (online) celostátního kola SOČ 2020 🦉

V online obhajobách přes diskuzní fórum si našich 13 soutěžících žádné medaile nevysloužilo. Konkurence prací, pro něž 100% platí, že jsou letošní the Best of Czechia, byla jako obvykle vysoká. Nicméně i přes umístění většiny našich studentů až ve druhé polovině pořadí lze letošní ročník SOČ i tak vyhodnotit jako pro naši školu přelomový a mimořádně úspěšný.

42. ročník sočky v roce 2020 vyvrcholil celostátním kolem. Obhajoby probíhaly s ohledem na odložené období ústních maturit právě na tyto červnové dny kvůli koronavirové pandemii (mnozí sočkaři letos také maturují) ve značně redukované podobě. Cílem bylo soutěžící sočkou už příliš nezatížit. Prakticky byl zvolen způsob vložení otázek hodnotící komise na diskuzní fórum celostátní přehlídky SOČ. Každý z autorů prací měl pak limit 60 minut na sepsání a odeslání svých odpovědí opět přes toto fórum. Komise si prostudovaly všechny práce postupující z krajských kol, prohlédly si videoprezentace a přečetly si odpovědi na své otázky na fóru. Z toho je zřejmé, že stanovit přesné pořadí nemohlo být v žádném z 18 oborů snadné. Komisím i ústřednímu organizačnímu vedení SOČ patří velké díky nejen za úspěšné dovedení soutěže do nejvyššího kola i přes stále probíhající celostátní karanténní opatření, nýbrž i za pečlivé zpracování výsledků a dodržení slíbeného termínu vyhlášení ještě během neděle 14. června 2020. Ministerstvo školství navíc zrušilo soutěži finanční podporu, hodnotitelé tedy pracovali pro sočku pravděpodobně bez nároku na odměnu(!) I tato neuvěřitelná vstřícnost se projevila jako neočekávaný vedlejší důsledek rozšíření zákeřnému viru SARS-CoV-2 v průběhu letošního jara.

Z KK ve Středočeském kraji postoupilo do celostátního finále 13 studentů naší školy. Měli jsme radost, že se všem z nich podařilo otázky v určeném čase v sobotu 13. června mezi 9. a 10. hodinou ranní zodpovědět a že to nikomu z nich neznemožnily třeba v tomto termínu také probíhající přijímací zkoušky na některou vysokou školu.

Videovyhodnocení celostátní přehlídky • PDF verze oficiální výsledkové listiny • Meziroční srovnání úspěšnosti našeho gymnázia v SOČ

Výsledky Celostátního kola SOČ 2020 z pohledu naší školy
12. Průšek Michal 8OB obor č. 2
10. Ulrychová Kateřina 8OA obor č. 5
8. Vojtová Kristýna 8OA obor č. 6
15. Götzová Adéla 8OB obor č. 8
10. Holoubek Martin 8OA obor č. 9
15. Jeřábková Eliška 8OA obor č. 10
10. Zikmunda Matěj 8OA obor č. 11
11. Prokop Tomáš 8OA obor č. 11
14. Mojžíš Marek 4A obor č. 12
13. Williams Jonathan Tobias 8OB obor č. 13
8. Ruferová Tereza 3A obor č. 16
13. Ševčíková Tereza 8OA obor č. 17
7. Trnečka Tomáš 8OA obor č. 18

Naprostá většina z našich reprezentantů umístila (až) ve druhé polovině pořadí (v každém oboru proti sobě stálo max. 16 prací). Představa, že maturitní práce (nebo práce SOČ) některého studenta naší školy byla letos shledána ve svém oboru např. jako 15. úplně nejlepší v celé republice, přesto velmi těší a můžeme na takovou být oprávněně a bez výčitek pyšní. A takových tam bylo od nás celkem 13 (některé dokonce i na lepších příčkách). Opravdu to není vůbec žádná ostuda, i když to vyneslo jen ve dvou případech a jen půlroční předplatné odborného časopisu. Všem sočkařům zde veřejně gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy, za kvalitně odvedenou práci při obhajobě i v naprosto nečekaných a velmi nestandardních podmínkách letošního ročníku soutěže SOČ. Vážíme si toho, že do sočky šli, že je pandemie neodradila a vytrvali až do nejvyššího kola.

Opravdu byl letošní rok z pohledu SOČ a našeho gymnázia přelomový. Tolik medailí z kraje, tolik účastníků v celostátním kole, to je nebývalý růst a velká radost. Medaile z republikového klání sice pro tentokrát všem unikly, ale nabyté zkušenosti zůstávají. Třeba si jednou někdo z těchto 13 zpětně vyhodnotí, že mu toho sočka dala do profesního života víc, než se mu nyní (možná) zdá.

PaedDr. Helena Hantonová
Mgr. Radka Mlázovská
Mgr. Miroslav Soukup

školní garanti SOČ

Zdroj: Webové stránky SOČ

Aktuální informace

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin. 

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 21 %
Dalajláma 15 %
Konfucius 12 %
Les Brown 34 %
Stephen Hawking 10 %
Matka Tereza 8 %
Celkový počet hlasů: 167
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel papež

20. července 1903

V Římě zemřel ve věku 93 let na zápal plic papež Lev XIII. 

Nejčtenější

14.07.2020

Pomozte nám vybrat motto pro nový školní rok!

Jako již mnoho let dáváme i letos o prázdninách na výběr několik možností pro výběr motta, které nás bude provázet celým dalším školním rokem.

Budeme rádi, pokud se do hlasování zapojíte v naší anketě. V ní jsou uvedeni pouze autoři myšlenek. Konec hlasování bude v neděli 30. července! 

   
1. Sokrates
  Existuje jen jedno dobro, a tím je vědění. Existuje jen jedno zlo, a tím je nevědomost.
   
2. Dalajláma
  Otevřete se změnám, ale neztrácejte své vlastní hodnoty.
   
3. Konfucius
  Jediná omezení, která v našich životech existují, si klademe my sami.
   
4. Les Brown
  Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!
   
5. Stephen Hawking
  Dívejte se vzhůru na hvězdy, ne dolů na nohy.
   
6. Matka Tereza
  To, co děláme, je méně než kapka v moři. Ale bez této kapky by tady něco chybělo.

 

celý článek
11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin. 

celý článek
11.07.2020

Všem žákům a učitelům přejeme krásné léto a v září se těšíme nashledanou! 

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.