Žáci našeho gymnázia opět zazářili na biologické olympiádě

Ve středu 28. března proběhlo okresní kolo biologické olympiády kategorie C na poděbradském Gymnáziu Jiřího z Poděbrad. Naše škola vyslala své tři nadějné biology. Z kvarty B žáka Františka Zajíce, a z tercie A žákyně Barboru Peštovou a Anetu Kaňkovou.

Od osmi hodin do půl deváté ráno probíhala prezentace účastníků olympiády. Během půl hodiny se učebna poděbradského gymnázia naplnila třinácti soutěžícími pocházejících z různých škol nymburského okresu.

Konkurence se zdála být značně velká, ale naši žáci si zachovali chladnou hlavu a s plným nasazením se pustili do soutěže. Jako každý rok čekaly na soutěžící tři disciplíny: praktická část v laboratoři, test a nakonec poznávačka rostlin a živočichů. V poledne měli soutěžící hotovo a už se jen netrpělivě čekalo na vyhlášení výsledků.

Vyhlašovali se první tři nejlepší řešitelé olympiády. K naší radosti se na prvním místě umístil náš žák František Zajíc a tím si zajistil postup do krajského kola biologické olympiády, které se bude konat 10. května v Mělníku.

Žákyně Peštová a Kaňková se umístily na hezkém sedmém a devátém místě. Všem postupujícím žákům gratulujeme a Františkovi Zajíci držíme palce při krajském klání v Mělníku!

prof. Veronika Hanlová

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Luděk Holub

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se r. 1928 v Jihlavě. Po Mnichovu byl nucen z Jihlavy odejít, s rodiči přišel do Poděbrad a v letech 1939-1947 studoval na nymburském gymnáziu, 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon, 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.