10. večerní orientační běh

10. večerní orientační běh

Ve čtvrtek 26. 11. 2015 se konal 10. ročník Večerního orientačního běhu. Tentokrát se na start postavilo 14 dvojic z řad studentů i učitelů. Jejich snahou bylo v limitu 60 minut najít co nejvíce kontrol - celkem jich v letošním roce bylo 20. Novinkou byly nové orienťácké lampiony. Po té co běháme na orienťáckých mapách, nám lampiony ještě více přiblížily závod ke skutečným zavodům v orientačním běhu.

Každá kontrola byla podle své obtížnosti obodovaná, takže vítězem se stala dvojice, která získala nejvíce bodů. U 3 kontrol bylo schované také malé překvapení s možností získat za ně bonusové body. Po velmi rychlém běhu a zisku maximálního počtu bodů jasně zvítězila dvojice Honza Raška a Tomáš Dvořák ze 3.A. Úžasný výkon předvedla i druhá dvojice - učitelská - Eva Poprová a Martin Eliška, která také v limitu dokázala najít všechny kontroly. Třetí místo obsadili Vašek Jisl a Kuba Růžička z 5QA, kteří našli všechny kontroly, ale díky překročenému limitu byli penalizováni. Za zmínku stojí i další výkony, například dvojice Salavová, Javůrková zvládla závodit i hledat ztracený mobil. Dvojice Bubeníková, Nedbal zkoušela ovlivnit organizátory:-), že by mohla získat nějaké plusové body za věk - svým výkonem ale oba dokázali, že žádné úlevy nepotřebují a ještě dlouho potřebovat nebudou. Všichni dokončili závod ve zdraví a s úsměvem. Počasí se také vydařilo, takže můžeme doufát, že za rok se opět sejdeme při dalším ročníku.

Děkuji všem studentům i kolegům, kteří se tohoto závodu zůčastnili a vypadalo to, že i dobře pobavili.

Za pomoc při organizaci děkuji Katce Šibíkové a Báře Vostré ze 7MB,Natálce Šteflové a Verče Martínkové z 5QA a Katce Koucké a Viole Siblíkové z 3TA.

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Jiří Teper

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 14. 7. 1954 v Nymburce. Již v průběhu středoškolských studií začíná s pokusy o literární tvorbu.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smetanovy opery v Národním divadle

12. květen 1903

U příležitosti výročí úmrtí Bedřicha Smetany (†12. 5. 1884) uvedlo Národní divadlo v Praze pod taktovkou Karla Kovařovice cyklus Smetanových oper, jimiž počíná skutečná česká národní opera. 

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.