1. kolo Středoškolské futsalové ligy úspěšně za námi

1. kolo Středoškolské futsalové ligy úspěšně za námi

V pondělí 9. 11. se v hale BIOS konalo úvodní kolo SFL, tedy Středoškolské futsalové ligy. Našimi soupeři byli tradičně SOŠ a SOU Nymburk, dále Gymnázium Jiřího z Poděbrad a SOUss Poděbrady. V turnaji se utkal každý s každým, do dalšího kola postupovaly první dva týmy.

Kvůli velké marodce nám chybělo několik hráčů (Josef Kubálek, Marek Šnajdr, Jakub Klíma, Marek Němec a Přemysl Moník), ale i přes tyto problémy jsme chtěli postoupit.

Úvodní zápas jsme sehráli proti Gymnáziu Jiřího z Poděbrad a rozhodně nás nečekal lehký soupeř. Ale hned z první vážnější akce jsme dokázali vstřelit gól, dlouhý balón dokázal zatáhnout po lajně Jareš a poslal míč před prázdnou bránu, kde byl Mejzr, který neměl problém rozvlnit síť. Těsně před koncem poločasu dokázal využít špatnou rozehrávku opět Mejzr a zvýšil na 2:0. Druhá pro nás začala smolně, rozhodčí odpískal přísnou penaltu, kterou dokázal soupeř proměnit a zadělal na drama. Poté jsme zase přebrali otěže zápasu my, ale Jareš nastřelil z vyložené šance pouze tyč a své možnosti nevyužili ani Mejzr s Kellerem, a tak utkání skončilo naším vítězstvím 2:1.

V druhém utkání se utkali SOŠ a SOU Nymburk proti SOUss Poděbrady. Utkání mělo SOŠ a SOU Nymburk od začátku pod kontrolou a zvítězili 5:1.

V dalším utkání jsme nastoupili proti našim sousedům ze SOŠ a SOU Nymburk, do utkání jsme měli od našeho trenéra L. Liptáka naordinovanou defenzivní taktiku a využívat rychlé brejky. Po několika minutách slavila naše dobře nastolená taktika první úspěch, Plaček poslal dlouhý výhoz dopředu a poslal do samostatného úniku Mejzra, který zkušeně zakončil a poslal nás do vedení 1:0. Jenže hned z protiútoku dokázal být soupeř důraznější než my a protlačil míč až do branky a srovnal na 1:1. Těsně před poločasem jsme měli standardní situaci, kterou jsme sehráli výborně. Rozehrání se ujal Keller, našel před bránou osamoceného Jareše, který už mohl zakončovat, ale ještě předložil balón lépe postavenému Raškovi, který poslal balon nechytatelně pod břevno branky. Druhá půle byla ve znamení snahy soupeře, ale naše defenziva fungovala dobře, naopak jsme měli šance na rychlé brejky, ale gólmana soupeře se nám prostřelit nepodařilo. Za neproměněné šance musel přijít trest, nenápadně vypadající střela skončila přesně u tyče naší branky, a tak utkání skončilo remízou 2:2.

V dalším utkání na sebe narazili obě školy z Poděbrad, utkání skončilo remízou 3:3.

Předposlední utkání mezi SOŠ a SOU Nymburk a Gymnáziu Jiřího z Poděbrad dokázali vyhrát borci za SOŠ a SOU Nymburk 6:2.

Po tomto výsledku bylo jasné, že jestli chceme celý turnaj vyhrát, musíme v následujícím utkání porazit SOUss Poděbrady o více než 7 branek. Hned od začátku na nás byla vidět snaha dát soupeři co nejvíce gólů. Předváděli jsme pohledné akce, které se přítomným divákům zamlouvali, 5x se prosadil Jareš a také Mejzr, 3x Keller a 1x dokázal skórovat Duc Anh Nguyen, který vstřelil krásný gól, ale ještě hezčí než tento gól byla jeho oslava. Utkání skončilo 14:6.

Celý turnaj jsme dokázali i přes četnou absenci kvalitních hráčů kvůli zranění zvládnout. Všichni si zaslouží pochvalu za předvedené výkony a pohledné akce.

Sestava: Plaček – Keller, Dvořák, Kolbaba, Touš – Jareš, Mejzr, Pokorný, Raška, Duc Anh Nguyen.

 

1. Gymnázium B.Hrabala v Nymburce             3   2 1 0   18:9          7 bodů

2. SOŠ a SOU Nymburk                                3   2  1 0   13:5         7

3. Gymnázium Jiřího z Poděbrad                   3   0  1  2    6:11       1

4. SOUss Poděbrady                                    3   0  1  2   10:22      1

Aktuální informace

28.03.2023

Ve dnech 27. - 28. 3. jsme rozeslali na emailové adresy zákonných zástupců pozvánky k přijímacím zkouškám na 4-leté a 8-leté studium.

Celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Pavel Zdražil

Absolvoval v roce 1984.

Narodil se 11. 9. 1965 v Městci Králové. Pochází z kantorské rodiny (dědeček – učitel, malíř a sochař G. R. Holeček),

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Let bratří Wrightů

17. prosinec 1903

Po mnohaletých systematických pokusech se podařilo uskutečnit Orvillu Wrightovi let s motorovým letadlem v trvání dvanácti sekund.

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.