1. kolo Středoškolské futsalové ligy úspěšně za námi

1. kolo Středoškolské futsalové ligy úspěšně za námi

V pondělí 9. 11. se v hale BIOS konalo úvodní kolo SFL, tedy Středoškolské futsalové ligy. Našimi soupeři byli tradičně SOŠ a SOU Nymburk, dále Gymnázium Jiřího z Poděbrad a SOUss Poděbrady. V turnaji se utkal každý s každým, do dalšího kola postupovaly první dva týmy.

Kvůli velké marodce nám chybělo několik hráčů (Josef Kubálek, Marek Šnajdr, Jakub Klíma, Marek Němec a Přemysl Moník), ale i přes tyto problémy jsme chtěli postoupit.

Úvodní zápas jsme sehráli proti Gymnáziu Jiřího z Poděbrad a rozhodně nás nečekal lehký soupeř. Ale hned z první vážnější akce jsme dokázali vstřelit gól, dlouhý balón dokázal zatáhnout po lajně Jareš a poslal míč před prázdnou bránu, kde byl Mejzr, který neměl problém rozvlnit síť. Těsně před koncem poločasu dokázal využít špatnou rozehrávku opět Mejzr a zvýšil na 2:0. Druhá pro nás začala smolně, rozhodčí odpískal přísnou penaltu, kterou dokázal soupeř proměnit a zadělal na drama. Poté jsme zase přebrali otěže zápasu my, ale Jareš nastřelil z vyložené šance pouze tyč a své možnosti nevyužili ani Mejzr s Kellerem, a tak utkání skončilo naším vítězstvím 2:1.

V druhém utkání se utkali SOŠ a SOU Nymburk proti SOUss Poděbrady. Utkání mělo SOŠ a SOU Nymburk od začátku pod kontrolou a zvítězili 5:1.

V dalším utkání jsme nastoupili proti našim sousedům ze SOŠ a SOU Nymburk, do utkání jsme měli od našeho trenéra L. Liptáka naordinovanou defenzivní taktiku a využívat rychlé brejky. Po několika minutách slavila naše dobře nastolená taktika první úspěch, Plaček poslal dlouhý výhoz dopředu a poslal do samostatného úniku Mejzra, který zkušeně zakončil a poslal nás do vedení 1:0. Jenže hned z protiútoku dokázal být soupeř důraznější než my a protlačil míč až do branky a srovnal na 1:1. Těsně před poločasem jsme měli standardní situaci, kterou jsme sehráli výborně. Rozehrání se ujal Keller, našel před bránou osamoceného Jareše, který už mohl zakončovat, ale ještě předložil balón lépe postavenému Raškovi, který poslal balon nechytatelně pod břevno branky. Druhá půle byla ve znamení snahy soupeře, ale naše defenziva fungovala dobře, naopak jsme měli šance na rychlé brejky, ale gólmana soupeře se nám prostřelit nepodařilo. Za neproměněné šance musel přijít trest, nenápadně vypadající střela skončila přesně u tyče naší branky, a tak utkání skončilo remízou 2:2.

V dalším utkání na sebe narazili obě školy z Poděbrad, utkání skončilo remízou 3:3.

Předposlední utkání mezi SOŠ a SOU Nymburk a Gymnáziu Jiřího z Poděbrad dokázali vyhrát borci za SOŠ a SOU Nymburk 6:2.

Po tomto výsledku bylo jasné, že jestli chceme celý turnaj vyhrát, musíme v následujícím utkání porazit SOUss Poděbrady o více než 7 branek. Hned od začátku na nás byla vidět snaha dát soupeři co nejvíce gólů. Předváděli jsme pohledné akce, které se přítomným divákům zamlouvali, 5x se prosadil Jareš a také Mejzr, 3x Keller a 1x dokázal skórovat Duc Anh Nguyen, který vstřelil krásný gól, ale ještě hezčí než tento gól byla jeho oslava. Utkání skončilo 14:6.

Celý turnaj jsme dokázali i přes četnou absenci kvalitních hráčů kvůli zranění zvládnout. Všichni si zaslouží pochvalu za předvedené výkony a pohledné akce.

Sestava: Plaček – Keller, Dvořák, Kolbaba, Touš – Jareš, Mejzr, Pokorný, Raška, Duc Anh Nguyen.

 

1. Gymnázium B.Hrabala v Nymburce             3   2 1 0   18:9          7 bodů

2. SOŠ a SOU Nymburk                                3   2  1 0   13:5         7

3. Gymnázium Jiřího z Poděbrad                   3   0  1  2    6:11       1

4. SOUss Poděbrady                                    3   0  1  2   10:22      1

Aktuální informace

23.02.2024

Beseda s absolventem v Městské knihovně Nymburk 29. 2. 2024 od 17.30 hodin s tématem: Moderní archeologie

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

Celý článek
24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Pavel Zdražil

Absolvoval v roce 1984.

Narodil se 11. 9. 1965 v Městci Králové. Pochází z kantorské rodiny (dědeček – učitel, malíř a sochař G. R. Holeček),

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Pomník Husa

5. červenec 1903

V Praze na Staroměstském náměstí byl položen základní kámen k pomníku M. Jana Husa.

Nejčtenější

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

celý článek
05.02.2024

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

celý článek
26.01.2024

Nezapomínáme!

27.leden byl Valným shromážděním OSN v roce 2005 vyhlášen jako Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Je to memento utrpení šesti milionů Židů, přes dvě stě tisíc Romů, patnácti tisíc homosexuálů a milionů dalších nevinných obětí 2. světové války. K připomínkovým akcím, které se konají po celé republice, se připojuje i naše škola.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.