3x3 basketbal - republikové finále

3x3 basketbal - republikové finále

V termínu 27. 1. až 28. 1. se naši hráči Matěj Svoboda, Adam Bubeník, Marek Ivan a Patrik Sarna zúčastnili republikového finále středních škol v basketbale 3x3 v Jindřichově Hradci.

Na této akci kluci bojovali za svoji školu Gymnázium Nymburk a za svého učitele TEV pana Hyblera, který musel ze zdravotních důvodů zůstat doma. Již od úvodu turnaje bylo na klucích znát, že chtějí celou sportovní akci vyhrát. V pondělí, první hrací den, jsme si poradili postupně s Gym. Sokolov, poté s Gym. J. J. Litoměřice a na závěr dne i s OA Praha. Vyhráli jsme skupinu D a vzhlíželi jsme ke druhému dni a k utkáním o mistra. V úterý, druhý hrací den, jsme ve čtvrtfinále narazili na Gym. Jaroměř. Toto utkání jsme v poklidu přivedli do vítězného konce a čekalo nás semifinále s největším favoritem a několikanásobným vítězem této akce, Brnem. Od úvodu utkání jsme neproměňovali vyložené střelecké pozice a tak nás Brno nekompromisně trestalo. Byla znát taktéž výšková převaha  soupeře, který doskočil rozhodující míče pod naším košem. Na konci svítil na skóre stav + 9 bodů pro našeho soupeře. Tato porážka byla zasloužená a tak jsme šli ihned bojovat o třetí místo s domácím týmem Gym. JH, které mělo ve svém středu trojkového "mága" Theodora Dlugoše. V tomto utkání jsme byli naopak od začátku lepší a vytvořili jsme si náskok, který jsme udrželi až do konce. Získali jsme tak vynikající třetí místo. Součástí tohoto republikového finále byly i dovednostní soutěže. Ve střelbě trojek soutěžil Marek Ivan, který jen těsně nepostoupil do finále. V nabité soutěži ve smečování, při velmi vyrovnaném finále zvítězil Matěj Svoboda, který při svém dunku přeskočil Patrika Sarnu a dostal tak celou halu do varu. 
Celkově jsme v JH zanechali vynikající dojem, který jsme podpořili kvalitní hrou. Chceme poděkovat především Gym. Nymburk a panu řediteli Kuhnovi za to, že nás na republikové finále vyslali a umožnili nám tak reprezentovat nejen nymburské školství, ale také mládežnický program BCM Nymburk. Těšíme se na další finálový turnaj v roce 2015.

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Petr Říha, akademický malíř

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 12. 11. 1953 v Nymburce. Poté studoval na VŠUP v Praze – v textilním ateliéru u prof. B. Felcmana.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel papež

20. července 1903

V Římě zemřel ve věku 93 let na zápal plic papež Lev XIII. 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.