AND1 CUP - vítězná kvalifikace na RF

AND1 CUP - vítězná kvalifikace na RF

 

V Jičíně se 28.4.2015 konala kvalifikace na RF AND1 Cupu, ve které Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce reprezentovali hráči prim a sekund.

 

Soupiska:

1PA – Ondřej Hodač
1PB - Dominik Najman, Filip Kábrt, Jakub Formánek
2SA – Matěj Novák
2SB – Jan Pavlíček, Ondra a Martin Lašovi

            V prvním utkání kvalifikace se střetli naši soupeři. ZŠ Liberec po vyrovnaném úvodu utkání jasně přehrála ZŠ a MŠ Josefa Gorčára Hradec Králové (30:9). Hráči z Hradce Králové byli našimi prvními soupeři. Porážka o dva body (19:21) jde na vrub velké nervozitě a především střelbě z podkošových pozic, kterou přerostlí hráči soupeře s přehledem bez skákání blokovali. Postup z turnaje se zdál být ztracen.

           V posledním zápase (Nymburk-Liberec) ale přišlo pokropení živou vodou. Naši kluci presinkem získávali jeden míč za druhým, začala se dařit střelba a v poločase jsme vedli o 10 bodů. V dobrém výkonu jsme pokračovali i ve druhém poločase, ve kterém jsme navýšili náskok na 15 bodů, zápas jsme vyhráli 37:22 a nejlepším rozdílem vstřelených a obdržených bodů zaslouženě postoupili na republikové finále do Klatov. Velké blahopřání a poděkování patří všem hráčům, na RF držíme palce.

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Lubomír Košťál, Ph.D.

Mgr. Lubomír Košťál, Ph.D., expert v oboru početních neurověd, fyzik, matematik, statistik, vedoucí Oddělení Početních neurověd Fyziologického ústavu AV ČR, v. v. i., laureát prestižní ceny Otto Wichterleho, maturoval na nymburském gymnáziu v roce 1997.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Anthracite Coal Commission Report

22. březen 1903

Theodore Roosevelt přikázal zveřejnit Anthracite Coal Commission Report, 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.