Basketbalisté postoupili do republikového finále

Basketbalisté postoupili do republikového finále

Z krajského kola basketbalu chlapců kat. VI.B (1997-2000) postoupila původně do kvalifikace o republikové finále obě družstva našeho gymnázia. Výsledky nymburské kvalifikace, kterou jsme s přehledem vyhráli, po protestu nebyly uznány. Do RF postoupilo z nymburské kvalifikace družstvo z Nové Paky. Na kvalifikaci do Jindřichova Hradce jsme proto museli odjet v nejsilnějším složení.

V kvalifikaci se měla utkat družstva chlapců:
Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce
SPŠS a SOŠ Plzeň – na turnaj nedorazili
Gymnázium Jindřichův Hradec

V kategorii
dívek hrály:
Gymnázium Klatovy
Gymnázium Strakonice
Gymnázium Poděbrady

Dvanáctičlenný kolektiv našich hráčů byl rozdělen na dvě družstva, tím mohl být turnaj odehrán podle původního rozpisu. Obě party nad domácími borci zvítězili, ve vzájemném duelu předváděli krásné útočné akce – výsledek zápasu nebyl rozhodující. Chlapci Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce turnaj vyhráli a postoupili do republikového finále. To se koná 29.-30.1.2015 ve Žďáru nad Sázavou, kde se bojuje mimo jiné i o možnost reprezentovat naší republiku na hrách ISF 17.-25.4.2015 v Limoges ve Francii. Všem hráčům patří poděkování a gratulace. Držíme palce v dalších bojích.

Naše soupiska: Adam Bubeník, Jonáš Bubeník, Theodor Dlugoš, Marek Ivan, Martin Kolář, Lukáš Kosík, Eduard Kotásek, Lukáš Mareš, Lukáš Nečas, Patrik Sarna, Martin Šiler a Mikuláš Vitek.

Děvčata z Poděbrad skončila za Strakonicemi na druhém místě.

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

RNDr. Milada Křížová

RNDr. Milada Křížová (*5. 3. 1985), meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, televizní moderátorka relací Počasí v České televizi, trenérka atletiky a organizátorka běžeckých soutěží, maturovala na naší škole v roce 2004 pod svým dívčím příjmením Šandová.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Pomník Husa

5. červenec 1903

V Praze na Staroměstském náměstí byl položen základní kámen k pomníku M. Jana Husa.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.