Basketbal - AND 1 CUP (III. kategorie) - krajské kolo (průběžně aktualizováno)

Basketbal - AND 1 CUP (III. kategorie) - krajské kolo (průběžně aktualizováno)

Ve Slaném jsme se zúčastnili krajského kola v AND1 basketbalu chlapců a i přes improvizovanou sestavu se nám vstup do turnaje vydařil.

Semifinále s Příbramí jsme rozhodli v úvodu utkání a poté v poklidu kontrolovali výsledek. Postupem do finále jsme si zajistili účast na kvalifikačním turnaji o postup na celorepublikové finále.

Ve finále jsme v šesti hráčích nebyli schopni početnějšímu a nutno sportovně dodat i lepšímu domácímu týmu 3.ZŠ Slaný vzdorovat více než jednu čtvrtinu a skončili jsme tak na pěkném 2.místě, které nám zajistilo postup na kvalifikační turnaj v Jičíně o postup na MČR AND1 CUPU.

Základní skupina 

Gymnázium Nymburk - Kolín 42:5

Gymnázium Nymburk - Rakovník 31:2

Semifinále

Gymnázium Nymburk - Příbram 33:16

Finále

Gymnázium Nymburk - Slaný 18:32

6 hráčů z nižšího gymnázia se vydalo před sedmou hodinou na dlouhou cestu do Slaného, aby se popralo o 2 postupová místa, která by nás poslala do kvalifikace o celorepublikové finále. Bohužel 3 studenti, kteří hrají závodně, se v den turnaje omluvili pro nemoc, takže naše sestava byla skutečně improvizovaná. Základní skupina pro nás však dopadla dobře a celkem jasně jsme postupili mezi 4 nejlepší týmy turnaje. V semifinále jsme narazili na fyzicky velmi dobře vybavené hráče z Příbrami, kteří nezapřeli fotbalové dovednosti, zatímco našemu byť basketbalovějšímu týmu začali v závěru výrazně docházet síly. Naštěstí byl herní systém nastaven na 4x4 minuty čistého času, což se nakonec ukázalo jako velká výhoda pro náš tým, který zvítězil 33:16. Ve finále jsme se utkali s domácím týmem Slaného a laicky řečeno jsme to neuběhali. Ze sportovního hlediska nás prohra ve finále jistě mrzí, na druhou stranu z hlediska polohy měst je pro kvalifikační turnaj o celorepublikové finále jistě přijatelnějším místem Jičín než jihočeský Jindřichův Hradec, kam pojedou vítězové ze Slaného, přičemž není nikde psáno, že v kompletní sestavě se můžeme se Slaným potkat na celorepublikovém finále v Klatovech znovu a porážku jim oplatit. Všem šesti hráčům, kteří vybojovali postup gratuluji. Jmenovitě se jedná o : Jana Krumpolce, Petra Pavlíčka, Filipa Žáka, Jáchyma Křížka, Viléma Valentu a Martina Havelku. Všichni naši hráči se zapsali do střelecké listiny.

Aktuální informace

08.04.2024

Upozorňujeme uchazeče, že administrace úvodní přijímací zkoušky z matematiky začíná vždy v 8.30.

Naplánujte si svůj příchod do školy mezi 8.00 a 8.25. Příchod po 8.30 nemůžeme akceptovat z důvodu regulérnosti zkoušky.

Celý článek
06.04.2024

Uchazečům, kteří podali přihlášku elektronicky prostřednictvím DIPSY, nejsou pozvánky zasílány poštou. Dostávají je pouze prostřednictvím zaručené komunikace opět v DIPSY.

Jiří Kuhn 

30.03.2024

Upozorňujeme rodiče a uchazeče, že v tomto týdnu byly odeslány pozvánky k přijímacím zkouškám takto:

Celý článek
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Milada McGrathová

Milada McGrathová (roz. Vencourová), televizní redaktorka, moderátorka a překladatelka, maturovala v roce 1987 ve třídě 4.B.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Saša Machov

16. červenec 1903

- narodil se Saša Machov (†23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
19.03.2024

Aktuální mistři České republiky v kategorii U14 Kateřina Kammová a Bruno Topenčík z 3TB byli hlavními tahouny našich šachistů na krajském kole v šachu družstev.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.