Basketbal chlapců ZŠ

Basketbal chlapců ZŠ

Letošní okresní přebor mladých basketbalových nadějí se odehrál v hale ZŠ Komenského v Nymburce ve čtvrtek 3. 3. 2016.  Vzhledem k malému počtu přihlášených družstev se současně odehrály obě žákovské kategorie – kat. IV. a AND1 CUP = kat. III.
V kat. III. (2002-2004) naší školu reprezentovali: 2SA - Ondra Hodač a Petr Strolený, 2SB – Dominik Najman, Kuba Formánek, 3TB – Honza Pavlíček, 3TA Matěj Novák. Chyběl zraněný Filip Kábrt.
Hráči kat. IV (1999-2002): 3TA – Radovan Marek, 3TB – Martin a Ondra Lašovi, Tonda Dadák, Adam Kubát, 4KB – Ondra Tichý.

První zápas rozhodl o postupujícím ve starší kategorii. Hrálo se 2 x 10 minut čistého času. Obrovská výšková převaha kluků z Komendy nenechala od prvních minut nikoho na pochybách o výsledku zápasu. Konečný stav byl 16:42 v náš neprospěch. I přes tuto prohru zaslouží celé družstvo pochvalu za bojovnost.
Ve druhém utkání hráli úspěšně o postup do krajského kola hráči AND1 Cupu. Soupeř ze ZŠ  Poděbrady byl složen z hráčů hrajících v Poděbradech žákovskou ligu, podobně jako družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce. Soupeř byl jasně lepší v prvním poločasu, který vyhrál 17:7. Hráči naší školy dokázali, již po několikáté, zvednout hlavu a i přes různé bolístky zápas otočit. Druhý poločas skončil remízou 28:28 a v následném tříminutovém prodloužení kluci vybojovali postup do krajského kola soutěže - 34:30. Je otázkou pro psychologa, proč nehrají nejvyšší kvalitu od první minuty.
Další zápasy se odehrály napříč kategoriemi a na postup již neměly vliv. V této neoficiální tabulce jsme obsadili druhé a čtvrté místo. Vítěznému družstvu přejeme v krajském kole mnoho zdaru.

Aktuální informace

24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Vojtěch Kerhart

Absolvoval v roce 1910.

Narodil se 4. 7. 1892 v Poděbradech. Architekt, přítel a spolupracovník Bedřicha Feuersteina.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon, 

Nejčtenější

15.11.2023

Pedagogičtí zaměstnanci se rozhodli připojit se 27. 11. ke stávce.

Důvody:

 • Nesouhlas s navrženým snížením počtu hodin, které by mělo zásadní vliv na průběh i výsledky vzdělávání ve škole; na GBHNB jde o cca 110 hodin – cca 12,5 %, což by znamenalo např.:
  • snížení počtu volitelných předmětů v maturitním i nematuritním ročníku a s tím související zvýšení počtu žáků v nich
  • větší skupiny žáků při výuce jazyků
  • problém s udržením výuky praktických cvičení
  • problém s udržením dělených hodin českého jazyka a matematiky
  • redukce nabídky nepovinných předmětů
 • Podpora nepedagogických zaměstnanců škol, kterým reálně hrozí pokles platů.

Opatření:

 • Škola bude zavřena a žáci nebudou mít do budovy přístup.
 • Zaměstnanci nemají nárok na oběd, přestože jídelna na SOŠ a SOU bude v provozu.
 • Žáci mohou na oběd jít, kdo nebude mít vzhledem k uzavření školy o oběd zájem, musí si ho včas odhlásit.

 

Další informace:

 • V případě dosažení dohody mezi MŠMT se zástupci školských asociací a odborů je možné, že stávka bude zrušena.

 

celý článek
05.11.2023

Končící víkend měl na svém programu školy nejen první stužkovací večírek maturantů, ale i brigádní činnost učitelů na chatách v Rokytnici nad Jizerou. Na 10 kolegů a rodinných příslušníků vyrazilo do hor „poprat “ se s úklidem a přípravou chat před náročnou, zimní sezónou. Není to nikdy jednouché, ale opět se dílo povedlo a můžeme se těšit na blížící se zimu!

celý článek
16.11.2023

Dne 16.11. reprezentoval náš dívčí volejbalový tým školu v kvalifikaci na republikové finále ve středoškolské lize. Tentokrát jsme vyrazily daleko, až do Hostinného.  Nejdřív jsme hrály proti Hradci Králové, nad kterým jsme vyhrály po dramatickém tiebreaku. Druhý zápas s Turnovem jsme jednoznačně ovládly a opět vyhrály - 2:0. Náš dnešní úspěch nás poslal na Mistrovství ČR, které se hraje v Jablonci 28.-29.11.2023. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.