„Bronzové“ okresní kolo st. žáků ve florbalu

29.11.2022
„Bronzové“ okresní kolo st. žáků ve florbalu

V úterý 29. 11. 2022 se v hale Zimního stadionu v Nymburce, konalo okresní kolo st. žáků ve florbalu.

Celkem 14 týmů ze základních škol a nižších stupňů gymnázií poměřilo své síly v utkáních na 8 minut. Náš tým reprezentovali tito borci: Martin Cigánik, Jarda Záveský, Albert Šlajer, Kryštof Hronek (všichni 3TA), Šimon Hanke (3TB), Jakub Mikulecký, Radek Boháč (oba 4KA), Jan Nosál, Pavel Bárta, Štěpán Soulek (všichni 4KB) a gólman Kryštof Dort (2SA).

První utkání v základní skupině nám dalo za „vyučenou“ a s týmem ZŠ V. Havla Poděbrady jsme prohráli 1:2. Druhý zápas proti ZŠ Křinec  byl již v naší režii a výsledné skóre 3:0, vykouzlilo úsměv všem borcům a dodalo sebejistotu pro další, ještě těžší zápasy.

Čtvrtfinále s družstvem ZŠ Semice dopadlo opět v náš prospěch, s výsledkem 2:0. Semifinále proti ZŠ Komenského Nymburk bylo nejtěžším utkáním našich borců. V první části nám nepřálo štěstí a „uznaný“ gól soupeřům, nás lehce demotivoval. Pak ještě jeden gól a náš osud byl zpečetěn.

Utkání o třetí místo s Ekogymnáziem Poděbrady jsme s přehledem dohráli 3:0.

Celkově 1. místo získala ZŠ Komenského Nymburk, 2. místo obsadilo družstvo ZŠ R.A.F. Nymburk.

Okresní kolo je úspěšně za námi a na tomto místě chci pochválit všechny borce za bojovnost a nasazení!

Michal Hrstka

Fotogalerie

Aktuální informace

24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvovala v roce 1946.

Již ve škole projevovala sklon k výtvarnému umění a pracovala pod vedením tehdejšího profesora gymnázia akad. mal. Quido Lexy.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt malíře Whistlera
17. červenec 1903

V Chelsea zemřel týden po svých 60. narozeninách anglický malíř a grafik James McNeill Whistler. 

Nejčtenější

02.11.2023

Vážení rodiče i studenti!

Po zasedání sněmu delegátů a na základě rozhodnutí pana ředitele, společně s komisí TEV, předkládáme finální podobu organizace LVVZ.

 

Organizaci daných kurzů a pokyny k platbám budou řešit vedoucí LVVZ. 

Michal Hrstka

celý článek
15.11.2023

Pedagogičtí zaměstnanci se rozhodli připojit se 27. 11. ke stávce.

Důvody:

  • Nesouhlas s navrženým snížením počtu hodin, které by mělo zásadní vliv na průběh i výsledky vzdělávání ve škole; na GBHNB jde o cca 110 hodin – cca 12,5 %, což by znamenalo např.:
    • snížení počtu volitelných předmětů v maturitním i nematuritním ročníku a s tím související zvýšení počtu žáků v nich
    • větší skupiny žáků při výuce jazyků
    • problém s udržením výuky praktických cvičení
    • problém s udržením dělených hodin českého jazyka a matematiky
    • redukce nabídky nepovinných předmětů
  • Podpora nepedagogických zaměstnanců škol, kterým reálně hrozí pokles platů.

Opatření:

  • Škola bude zavřena a žáci nebudou mít do budovy přístup.
  • Zaměstnanci nemají nárok na oběd, přestože jídelna na SOŠ a SOU bude v provozu.
  • Žáci mohou na oběd jít, kdo nebude mít vzhledem k uzavření školy o oběd zájem, musí si ho včas odhlásit.

 

Další informace:

  • V případě dosažení dohody mezi MŠMT se zástupci školských asociací a odborů je možné, že stávka bude zrušena.

 

celý článek
05.11.2023

Končící víkend měl na svém programu školy nejen první stužkovací večírek maturantů, ale i brigádní činnost učitelů na chatách v Rokytnici nad Jizerou. Na 10 kolegů a rodinných příslušníků vyrazilo do hor „poprat “ se s úklidem a přípravou chat před náročnou, zimní sezónou. Není to nikdy jednouché, ale opět se dílo povedlo a můžeme se těšit na blížící se zimu!

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.