Družstvo „dragonů“ Gymnázia Nymburk potvrdilo svou neohroženost v Poháru dračích lodí!

Družstvo „dragonů“ Gymnázia Nymburk potvrdilo svou neohroženost v Poháru dračích lodí!

Sehraný tým, fantastické výkony a zasloužený zlatý pohár pro „dragony“ nymburského Gymnázia! Tak lze jednou větou shrnout v pořadí již 6. ročník Přeboru dračích lodí středních škol Středočeského kraje! Závod byl pořádán ve středu 13. června na loděnici USK v pražské Chuchli a zúčastnilo se ho celkem 14 posádek.

Zdravě namotivovaných 20 studentů a studentek naší školy se nejprve popralo v rozjížďkách s časem, který na závodní trati 200 m hravě překonali. Klíčem úspěchu byly nejen společné tréninky, ale také účast téměř všech členů posádky na sobotním Festivalu dračích lodí. Finálový závod se jel za účasti třech nejrychlejších posádek z rozjížděk. Mezi tyto posádky ještě patřily týmy, které své časy stlačily pod jednu minutu. Jednalo se o SŠOGD Lysá nad Labem a GOP Radotín.

Finálový závod byl rozhodnutý ihned po startu, kdy mohutné záběry naší posádky napomohly odskočit od ostatních a v druhé polovině si náskok udržet!

Byť Gymnázium Nymburk vyhrálo pohár již popáté z celkem šesti ročníků, radost byla obrovská!

Poděkování si zaslouží všichni zúčastnění studenti za reprezentaci školy i neutuchající bojovnost, soudržnost a týmovou spolupráci, bez které se toto moderní pojetí vodáckých sportů, prostě neobejde!

Michal Hrstka - učitel

Tým „dragonů“ Gymnázia Nymburk

Anna Friedelová, Hana Žižková, Kryštof Mareš (8OB), Bořivoj Vaněk, Lucie Ženatá, Anežka Šedivá, Ondřej Malínský, Tomáš Šemlej, Matěj Malík, Jakub Plachý, Kateřina Klímová, Anežka Procházková, Tereza Pecková, Jan Šindelář, Mikoláš Prokůpek (7MB), Barbora Veverková, Klára Danzerová (3.A), Jan Mareš, Jakub Tázler (6XA), Jiří Souček (6XB) + Kateřina Salavová (fotodokumentace)

Fotogalerie ze závodů:

http://michal-hrstka.rajce.idnes.cz/Draci_lode_-_krajsky_pohar_SS_13.6.2012_Praha/

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Petr Říha, akademický malíř

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 12. 11. 1953 v Nymburce. Poté studoval na VŠUP v Praze – v textilním ateliéru u prof. B. Felcmana.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Josef Augusta

17. březen 1903

Narodil se Josef Augusta (†4. 2. 1968), český paleontolog. Spolu se Z. Burianem vytvořil paleontologické rekonstrukce velice populární v ČSR i zahraničí.

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.