Dvakrát bronz v krajském kole ve volejbale středních škol

Dvakrát bronz v krajském kole ve volejbale středních škol

V pátek 21. 3. bylo odehráno na třech hřištích v hale SOŠ v Kolíně krajské kolo ve volejbale dívek a hochů ze středních škol. Turnaje se zúčastnilo 7 chlapeckých a 5 dívčích týmů. Hráčky i hráči naší školy obsadili shodně 3. místo ve své kategorii.

družstvo chlapců:

Keller Martin, Hašek Josef, Špicar Vít, Szita Jiří, Formánek Tomáš, Čepelák Vít, Říha Dan, Zahrádka Jan

družstvo dívek:

Budková Kristýna, Králová Barbora, Petrusová Iva, Soukupová Tereza, Stará Barbora, Mezuliánková Tereza

Turnaj chlapců byl rozehrán ve dvou skupinách, vítězové skupin sehráli utkání o první místo, druzí se utkali o 3. místo a družstva, která ve skupině obsadila místo třetí doplnila svým utkání pořadí na 5. a 6. místě, poslední ze čtyřčlenné skupiny skončil i poslední, tedy 7. v celém turnaji.

Naše chlapecké družstvo sehrálo ve skupině dva podobné zápasy. Po vítězství v prvním setu, prohrálo set druhý, a to stačilo jen na souboj o třetí místo. Druhý set s vítězem naší skupiny Gymnáziem Benešov prohráli naši hráči až po napínavé koncovce 25:27, když na stav 23:23 dorovnávali z 19:23 a měli i mečbol. I v utkání o 3. místo družstvem ISŠ Rakovník vyhráli naši volejbalisté první set, a ve druhém opět prohráli. Rozhodnutí, tedy konečné 3. místo v turnaji, přineslo jasné vítězství našich studentů ve zkrácené hře.

1. místo: Gymnázium Kolín

2. místo: Gymnázium Benešov

3. místo: Gymnázium Nymburk

4. místo: ISŠ Rakovník

5. místo: SPŠ Kolín

6. místo: VOŠ Benešov

7. místo: SG Kladno

 

Dívky hrály v pětičlenné skupině, každý s každým na dva hrané sety.

Naše volejbalistky sehrály první utkání s družstvem VOŠ a SZeŠ Benešov. Toto utkání prohrály naše děvčata 2:0, byly bohužel oslabeny o naši nejlepší hráčku, maturantku Terezu Mezuliánkovou, která absolvovala ráno focení na maturitní tablo své třídy, a těsně jí ujel vlak, a proto mohla nastoupit až do dalšího utkání s OA Kolín, které naše družstvo jasně vyhrálo. S vítězem celého turnaje, družstvem Gymnázia Benešov, sice naše hráčky prohrály 2:0, ale po statečném, a hlavně v druhém setu velmi dobrém výkonu. V rozhodujícím posledním, utkání v turnaji s družstvem Gymnázia Kolín prohrála naše děvčata těsně první set 23:25, ale jasně dominovala v setu druhém, a tímto vítězstvím si zajistila celkové 3. místo.

1. místo: Gymnázium Benešov

2. místo: VOŠ a SZeŠ Benešov

3. místo: Gymnázium Nymburk

4. místo: Gymnázium Kolín

5. místo: OA Kolín

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Ing. Viktor Boháč

Absolvoval v roce 1922.

Narodil se 16. 10. 1904. V r. 1930 se oženil a měl dva syny a dceru. V r. 1936 se stal ředitelem lázní Velichovek a později ředitelem sanatoria v Dobříši.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Návštěva Leopolda II. ve Vídni

17. říjen 1903

Belgický král Leopold II. navštívil císaře Františka Josefa I.

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.