Florbal chlapců kat. IV.

Florbal chlapců kat. IV.

Další kategorií, která bojovala na ZŠ Letců R. A. F. v Nymburce o okresní primát ve florbalu, byla kategorie IV. Naši školu tedy 30. 11. 2016 reprezentovali žáci z tercie A a z kvart (žáci nar. 2001 -2003). Již před turnajem bylo toto družstvo pasováno do role favoritů a všichni čekali, zda naděje do nich vkládané svými výkony potvrdí a dají zapomenout na smolné druhé místo z loňska.

Hrálo se ve třech skupinách, brankář + 3 hráči v poli a zápasy trvaly 10 minut. První dva týmy postoupily do semifinále, vítězové semifinále hráli o celkové 1. - 3. místo, poražení o 4. -6. místo.
V úvodním utkání jsme začali dobře, přesto první gól vstřelili hráči ZŠ TGM Poděbrady. Dokázali jsme zápas otočit na 2-1, to se ukázalo jako rozhodující pro postup ze skupiny. Ve druhém zápasu nám kluci z Komendy předvedli lekci z rychlosti a agresivity – prohráli jsme 2-5. Naštěstí jsme se poučili a relativně slabší ZŠ Juventa Milovice a ZŠ Křinec porazili – 12-0, 3-0.
V semifinále jsme narazili na domácí „Rafku“. Do té doby nejlepším výkonem (hlavně taktickým) jsme po výhře 1-0 postoupili do tříčlenné finálové skupiny. Další semifinálová utkání vyhráli kluci ze Semic 1-0 nad ZŠ Komenského Nymburk a Kostomlaty n/L. 4-1 nad ZŠ V. Havla Poděbrady.
První finálový zápas vyhrála ZŠ Semice 1-0 nad ZŠ Kostomlaty n/L. Ve druhém jsme proti vítězi nastoupili my. Opět jsme dostali lekci, tentokrát z produktivity. Zápas jsme prohráli 0-4, na šance byl poměr výrazně opačný. Bohužel, v tomto zápasu to tam nepadalo. Zápas o celkové druhé místo jsme zvládli na výbornou a Kostomlaty jsme porazili 3-0.
Sestava:
Brankář Filip Touš, v poli se střídali Vojta Žáček, Ivan Tomášek, Vojta Bejbl, Marek Antoš, Fanda Vlasák, Adam Kubát a Martin Kozák.
Druhé místo ze 14 škol považuji za úspěch, za bojovnost a snahu zaslouží všichni velkou pochvalu, jmenovitě hlavně brankář Filip. Tak snad za rok se již dočkáme vítězství…

 

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 12. 5. 1931 v Zábrdovicích u Křince. Obecnou školu navštěvoval od r. 1937 v Křinci.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

2. listopad 1903

Došlo k dohodě ve španělské stávce horníků: 

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.