Florbal SŠ

Florbal SŠ

Posledním ze série okresních kol ve florbalu byl přebor středních škol. Tohoto turnaje se zúčastnilo 9 školních družstev, mezi nimi i parta nymburského gymnázia. V hale BIOS v Nymburce v pátek 5. 12. 2014 nastoupila tato sestava: brankáři Tereza Mračková a Vojtěch Tázler, v poli Martin Keller, Marek Šnajdr, Štěpán Jareš, Patrik Mejzr, Martin Kozák, Josef Chábera, Libor Pletka, Martin Rampa, Souček Pavel, Bastián Lukáš a Mikušek Ondřej.

Družstva byla rozdělena do tříčlenných skupin. Náš tým měl ve skupině SOŠ Poděbrady a Zemědělskou školu Poděbrady. Druhá skupina byla ve složení Obchodní škola Lysá nad Labem, Gymnázium Poděbrady a SOŠ a SOU Nymburk A. A třetí skupina obsahoval týmy EKO Gymnázia Poděbrady, Hotelové školy Poděbrady a SOŠ a SOU Nymburk.

Svůj první zápas jsme odehráli proti SOŠ Poděbrady. Hned v první minutě jsme se dostali do vedení díky gólu Patrika Mejzra. O minutu později jsme se mohli radovat podruhé, po krásné akci naší první formace ve složení Jareš, Šnajdr, Keller, Mejzr se prosadil Marek Šnajdr. Už na 3:0 zvyšoval Josef Chábera, tímto výsledkem také skončil první osmiminutový poločas. Do druhého poločasu jsme vstoupili snad ještě lépe než do toho prvního, po 15 vteřinách hry se po krásné akci prosadil znovu Marek Šnajdr. A to nebylo vše, krásnou střelou do levého růžku branky se zapsal do listiny střelců Štěpán Jareš a zvýšil na 5:0. Poté naši hráči udělali jednu z mála chybiček a soupeř jí dokázal potrestat a snížil na 5:1. V poslední minutě se dostal do samostatného úniku Martin Keller a mířil přesně. Utkání tedy skončilo výsledkem 6:1.

Naše druhé a také rozhodující utkání o postup ze skupiny jsme odehráli proti Zemědělské škole Poděbrady. Opět neuplynula ani minuta hry a náš tým mohl slavit, gól vstřelil Patrik Mejzr. O několik minut později zvýšil na 2:0 tvrdou střelou Martin Keller. Bohužel pro náš tým 10 vteřin před koncem dokázal soupeř krásnou střelou snížit na 2:1. Tímto výsledkem také skončil první poločas. Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem navýšit vedení, to se nám zanedlouho podařilo, když po krásné akci Patrika Mejzra zakončoval do prázdné branky Marek Šnajdr. Do konce utkání se již nic nestalo a skončilo výsledkem 3:1 pro Gymnázium Bohumila Hrabala z Nymburka.

Do finálové skupiny postoupilo naše gymnázium, ke kterému se přidal tým EKO Gymnázia Poděbrady a Gymnázia Poděbrady. První utkání v této skupině sehráli hráči z poděbradských gymnázií. Lépe se utkání vyvedlo Gymnáziu Poděbrady, které zvítězilo 4:1.

Následoval náš zápas proti EKO Gymnáziu z Poděbrad. Od prvních minut jsme byli lepším mužstvem, bohužel se nám nepodařilo z mnoha šancí vstřelit gól. Před koncem poločasu se potvrdilo pravidlo: „Nedáš, dostaneš“, a hráči z lázeňského města se dostali do vedení. Do konce zápasu jsme se z mnoha šancí neprosadili ani jednou a tak utkání skončilo 0:1.

V posledním zápase turnaje jsme nastoupili proti Gymnáziu Poděbrady. Po předchozí prohře byla na hráčích vidět snaha minulou prohru odčinit. Naši hráči bojovali a to se jim vyplatilo. Po krásné akci po ose Jareš, Keller a zakončující Marek Šnajdr jsme se dostali do vedení. Hned po dvou minutách se před brankou nejlépe zorientoval Štěpán Jareš a tvrdou ránou prostřelil gólmana soupeře. Bohužel do konce poločasu jsme vedení ztratili. Po třech chybách jsme prohrávali 2:3. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, bohužel bez gólového efektu. A tak se opět prosadil soupeř, který se prosadil dvakrát po sobě a dostal se do vedení už 2:5 a utkání bylo rozhodnuté. Za náš tým už pouze snižoval Martin Kozák. Utkání skončilo výsledkem 3:5.

Náš tým skončil na 3. místě za EKO Gymnáziem Poděbrady a za vítězem z Gymnázia Poděbrady. Na hráčích bylo vidět velké zklamání, protože jsme všichni věděli, že náš tým měl na více než jen na 3. místo. Přesto si všichni hráči zaslouží velkou pochvalou za svoji bojovnost.

Aktuální informace

28.03.2023

Ve dnech 27. - 28. 3. jsme rozeslali na emailové adresy zákonných zástupců pozvánky k přijímacím zkouškám na 4-leté a 8-leté studium.

Celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 3. 8. 1921 v Nymburce. Sprinter, který začínal v Orlu Nymburk (1940). 

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Rusifikace Finska

17. prosince 1903

Bývalý ruský ministr financí Sergej J. Vitte uveřejnil v kodaňských novinách článek proti rusifikaci Finska.

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.