Florbal SŠ

Florbal SŠ

Posledním ze série okresních kol ve florbalu byl přebor středních škol. Tohoto turnaje se zúčastnilo 9 školních družstev, mezi nimi i parta nymburského gymnázia. V hale BIOS v Nymburce v pátek 5. 12. 2014 nastoupila tato sestava: brankáři Tereza Mračková a Vojtěch Tázler, v poli Martin Keller, Marek Šnajdr, Štěpán Jareš, Patrik Mejzr, Martin Kozák, Josef Chábera, Libor Pletka, Martin Rampa, Souček Pavel, Bastián Lukáš a Mikušek Ondřej.

Družstva byla rozdělena do tříčlenných skupin. Náš tým měl ve skupině SOŠ Poděbrady a Zemědělskou školu Poděbrady. Druhá skupina byla ve složení Obchodní škola Lysá nad Labem, Gymnázium Poděbrady a SOŠ a SOU Nymburk A. A třetí skupina obsahoval týmy EKO Gymnázia Poděbrady, Hotelové školy Poděbrady a SOŠ a SOU Nymburk.

Svůj první zápas jsme odehráli proti SOŠ Poděbrady. Hned v první minutě jsme se dostali do vedení díky gólu Patrika Mejzra. O minutu později jsme se mohli radovat podruhé, po krásné akci naší první formace ve složení Jareš, Šnajdr, Keller, Mejzr se prosadil Marek Šnajdr. Už na 3:0 zvyšoval Josef Chábera, tímto výsledkem také skončil první osmiminutový poločas. Do druhého poločasu jsme vstoupili snad ještě lépe než do toho prvního, po 15 vteřinách hry se po krásné akci prosadil znovu Marek Šnajdr. A to nebylo vše, krásnou střelou do levého růžku branky se zapsal do listiny střelců Štěpán Jareš a zvýšil na 5:0. Poté naši hráči udělali jednu z mála chybiček a soupeř jí dokázal potrestat a snížil na 5:1. V poslední minutě se dostal do samostatného úniku Martin Keller a mířil přesně. Utkání tedy skončilo výsledkem 6:1.

Naše druhé a také rozhodující utkání o postup ze skupiny jsme odehráli proti Zemědělské škole Poděbrady. Opět neuplynula ani minuta hry a náš tým mohl slavit, gól vstřelil Patrik Mejzr. O několik minut později zvýšil na 2:0 tvrdou střelou Martin Keller. Bohužel pro náš tým 10 vteřin před koncem dokázal soupeř krásnou střelou snížit na 2:1. Tímto výsledkem také skončil první poločas. Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem navýšit vedení, to se nám zanedlouho podařilo, když po krásné akci Patrika Mejzra zakončoval do prázdné branky Marek Šnajdr. Do konce utkání se již nic nestalo a skončilo výsledkem 3:1 pro Gymnázium Bohumila Hrabala z Nymburka.

Do finálové skupiny postoupilo naše gymnázium, ke kterému se přidal tým EKO Gymnázia Poděbrady a Gymnázia Poděbrady. První utkání v této skupině sehráli hráči z poděbradských gymnázií. Lépe se utkání vyvedlo Gymnáziu Poděbrady, které zvítězilo 4:1.

Následoval náš zápas proti EKO Gymnáziu z Poděbrad. Od prvních minut jsme byli lepším mužstvem, bohužel se nám nepodařilo z mnoha šancí vstřelit gól. Před koncem poločasu se potvrdilo pravidlo: „Nedáš, dostaneš“, a hráči z lázeňského města se dostali do vedení. Do konce zápasu jsme se z mnoha šancí neprosadili ani jednou a tak utkání skončilo 0:1.

V posledním zápase turnaje jsme nastoupili proti Gymnáziu Poděbrady. Po předchozí prohře byla na hráčích vidět snaha minulou prohru odčinit. Naši hráči bojovali a to se jim vyplatilo. Po krásné akci po ose Jareš, Keller a zakončující Marek Šnajdr jsme se dostali do vedení. Hned po dvou minutách se před brankou nejlépe zorientoval Štěpán Jareš a tvrdou ránou prostřelil gólmana soupeře. Bohužel do konce poločasu jsme vedení ztratili. Po třech chybách jsme prohrávali 2:3. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, bohužel bez gólového efektu. A tak se opět prosadil soupeř, který se prosadil dvakrát po sobě a dostal se do vedení už 2:5 a utkání bylo rozhodnuté. Za náš tým už pouze snižoval Martin Kozák. Utkání skončilo výsledkem 3:5.

Náš tým skončil na 3. místě za EKO Gymnáziem Poděbrady a za vítězem z Gymnázia Poděbrady. Na hráčích bylo vidět velké zklamání, protože jsme všichni věděli, že náš tým měl na více než jen na 3. místo. Přesto si všichni hráči zaslouží velkou pochvalou za svoji bojovnost.

Aktuální informace

23.02.2024

Beseda s absolventem v Městské knihovně Nymburk 29. 2. 2024 od 17.30 hodin s tématem: Moderní archeologie

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

Celý článek
24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Luděk Holub

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se r. 1928 v Jihlavě. Po Mnichovu byl nucen z Jihlavy odejít, s rodiči přišel do Poděbrad a v letech 1939-1947 studoval na nymburském gymnáziu, 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Giovanni Giolitti ministerským předsedou Itálie

3. listopad 1903

Liberál Giovanni Giolitti se stal italským ministerským předsedou. 

Nejčtenější

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

celý článek
05.02.2024

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

celý článek
26.01.2024

Nezapomínáme!

27.leden byl Valným shromážděním OSN v roce 2005 vyhlášen jako Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Je to memento utrpení šesti milionů Židů, přes dvě stě tisíc Romů, patnácti tisíc homosexuálů a milionů dalších nevinných obětí 2. světové války. K připomínkovým akcím, které se konají po celé republice, se připojuje i naše škola.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.