Orion Florbal Cup chlapců

15.11.2012
Orion Florbal Cup chlapců

Dne 15. 11. 2012 se školní florbalové družstvo Gymnázia Nymburk zúčastnilo Orion Florbal Cupu na ZŠ R.A.F v Nymburce, ve kterém skončili na druhém místě. Zúčastnilo se celkem 9 týmů: ZŠ R.A.F, ZŠ Tyršova, ZŠ Komenského, ZŠ Loučeň, ZŠ Libice, ZŠ Městec Králové, ZŠ TGM Poděbrady, ZŠ Sadská a Gymnázium Nymburk.

První zápas jsme hráli proti Sadské, byl velmi vyrovnaný. Zhruba ve 3. minutě jsme dostali gól, ovšem to nás nezarazilo a hned po buly Lukáš Bastián přes polovinu hřiště přihrál Liborovi Pletkovi, který napálil míček do horního rohu branky. Za stavu 1:1 jsme se vzchopili a začali hrát tvrději a lépe jsme bránili. Po faulu na Libora Pletku jsme rozehráli odraženou střelu, kterou Jakub Temlík protlačil do branky. Za stavu 2:1 zápas skončil.

Druhý zápas proti TGM byl jednostranný soupeřův debakl… Po třetí vteřině zápasu a úspěšném buly Libor Pletka vyletěl k soupeřově bráně, oklamal obránce a zavěsil. Pak přišla smršť 4 gólů od Kuby Temlíka, na které nahrávali Matěj Ballaty a Lukáš Bastián. Zápas skončil 8:0, stav postupně zvyšovali Libor Pletka a Petr Pavlíček.

Třetí zápas jsme hráli proti Komendě, se kterou to s námi ze začátku vypadalo bledě. Dali jsme sice gól jako první, ale pak jsme dva dostali. Za stavu 1:2 jsme se celkem oklepali a dali dva góly. Ovšem další jsme dostali. Bylo to tedy 3:3. Po cca 8 minutách zápasu Libor Pletka dal nečekaný gól. Už jsme si mysleli, že za stavu 4:3 máme výhru v kapse, ale to byla chyba, protože jsme jen remizovali 4:4.

Čtvrtý zápas s Libicí vypadal jednoduše, jelikož Libice skoro s každým prohrála, ovšem nechali jsme se unést na vavřínech… Po zhruba 5 minutách zápasu jsme dostali gól, snažili jsme se prorazit soupeřovu obranu, ale šlo to velmi těžce… Naštěstí pro nás obránce soupeře udělal chybu při rozehrávce a nahrál Kubovi Temlíkovi přímo na hokejku, Temlík ho prostřelil a dal gól na 1:1. Potom byl zápas velmi vyrovnaný a skončil remízou, ale i tak jsme postoupili do semifinále.

Semifinalový zápas s Rafkou byl velmi tvrdý, jelikož domácí chtěli vyhrát, ovšem my jsme se nedali a hráli jako o život. Po 3-4 minutách Rafka začala ztrácet a my jsme dobře stříleli a budovali tak náskok nejen ve skóre, ale hlavně ve hře, kterou jsme zcela ovládli. Zápas po našem nejlepším výkonu skončil 4:1 v náš prospěch.

Ve finále jsme hráli proti Městci, který nás jednoznačně převyšoval jak rychlostí běhu, tak nahrávkami. Libor dal na začátku sice gól, ale pak jsme dostali góly tři. Po rozehrání se Libor rozeběhl k soupeřově brance a nahrál Kubovi Temlíkovi, které vstřelil tutovku a snížil tak na 3:2. Prostřídali jsme a na hřišti byl Vojta Tázler, Ondra Urban, Lukáš Bastián a Libor Pletka. Lukáš se protlačil dopředu a nádhernou střelou srovnal na 3:3. Potom se však Městec vzchopil a nasázel nám postupně 6 gólů. V poslední minutě Ondra Urban šikovně našel místo mezi obranou a propálil míček div neprotrhl síť. Prohráli jsme 9:4.

Turnaje se zúčastnili: Libor Pletka, Vojta Tázler, Jakub Temlík, Patrik Smet, Lukáš Bastián, Petr Pavlíček, Matěj Ballaty a Ondra Urban.

Celkově jsme skončili na druhém místě, což je v posledních letech asi nejlepší umístění.

Aktuální informace

28.03.2023

Ve dnech 27. - 28. 3. jsme rozeslali na emailové adresy zákonných zástupců pozvánky k přijímacím zkouškám na 4-leté a 8-leté studium.

Celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 7. 3. 1931 v Nymburce. Je jedním z nejslavnějších hráčů české basketbalové historie.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Eduard VII. indickým císařem

1. leden 1903

Poblíž Dillí se shromáždily davy lidí, aby mohly být přítomny chvíli, kdy bude král Velké Británie a Irska Eduard VII. vyhlášen indickým císařem. 

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.