Futsalisté z prim a sekund míří do finále Divize!

Futsalisté z prim a sekund míří do finále Divize!

Studenti prim a sekund dokázali vybojovat finále Divize B, tedy finále Středočeského kraje ve futsalu pro ročníky 6. - 7. tříd. Soutěž ŠkoFl7 jsme zahájili prvním kolem na Juventě v Milovicích. V pátek 8.12 jsme odehráli druhé kolo v hale BIOS SOŠ a SOU Nymburk. Našimi soupěři byly školy ZŠ Jana Palacha Kutná Hora a ZŠ Kmochova Kolín.

Úvodní duel turnaje odehráli právě hosté. Výrazně lepším týmem po celý zápas byla Kutná Hora, jejiž hráči byli technicky vynikající. Utkání skončilo 7:3 pro Kutnou Horu.

Následoval duel našeho gymnázia právě s Kutnou Horou.  Naši hráči však předvedli skvělý výkon a celý první poločas byl v naší režii. Po pěkných kombinacích Končického a Halušky, podpořené defenzivou Svěceného a Blažka jsme vedli 4:0. Ve druhé půli soupěř zabral a dokázal snížit na 3:5. To byl i konečný výsledek zápasu.

Třetí duel mezi Kolínem a Gymnáziem Bohumila Hrabala měl rozhodnout. Úvod se nám příliš nevydařil a poločas jsme prohrávali 1:3. Herně jsme sice byli lepší, ale nedařilo se nám proměňovat šance. Po hodně náročném utkání se situace zlomila opravdu až v konci zápasu. Vyrovnali jsme na 3:3 a v posledních minutách nakonec zápas otočili na celkových 6:4.

Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu a už nyní se mohou těšit na finálové kolo Divize B, tedy turnaj posledních čtyř týmů Středočeského kraje.

Tým GBHN: Prokop - Blažek, Svěcený, Končický, Haluška, Vondrák, Dvořák, Merhout, Kramule, Růžička, Toman.

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. RNDr. Josef Koštíř

Absolvoval v roce 1925.

Profesor Koštíř se narodil 25. 3. 1907 v Hroněticích u Nymburka. Po válce působil jako asistent a pak jako docent na Ústavu organické chemie Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dámská móda

květen 1903

S prvním úsměvem jarního slunce se objevují také jarní toalety, jejichž móda bývá každým rokem proměnlivá. 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.