Jedna smolná prohra a v SFL končíme!

Jedna smolná prohra a v SFL končíme!

V pátek 10.12. jsme se vydali na 2. kolo Středoškolské futsalové ligy pro střední školy. Los nám tentokrát určil Gymnázium Jana Palacha Mělník, Gymnázium J.S. Machara Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, společně s námi z 1. kola postoupilo Gymnázium Jiřího z Poděbrad. Vzhledem k počtu přihlášených týmů do soutěže vítěz naší skupiny postupoval do divizního finále, což byla rozhodně velká příležitost. Do této fáze SFL jsme se naposledy probojovali v roce 2015.

Bohužel hned první náš duel nedopadl dle našich představ a v podstatě rozhodl celý turnaj. V opakovaném souboji s Poděbrady jsme prohráli smolně 0:1. Za celých 30 minut jsme nedokázali výrazněji ohrozit soupeře, naopak brankář Vild několik šancí soupeře vychytal. Nakonec rozhodla tečovaná střela ve druhé půli. 

Druhé utkání jsme sehráli s domácím Mělníkem. Rychle se nám podařilo skórovat a nakonec poměrně s přehledem uhájit výhru 4:1. Poslední souboj s Gymnáziem Brandýs nad Labem - Stará Boleslav se chvílimi neslo v exibičním duchu. Bohužel ani výhra 10:2 už nám nijak nepomohla.

Gymnázium Jiřího z Poděbrad porazilo Mělník (8:1) i Brandýs n/Labem - Stará Boleslav (6:2) a zajistilo si tak postup do divizního finále. Soupeři tedy nezbývá než pogratulovat.

 

Tabulka:

1. Gymnázium Jiřího z Poděbrad                            3   0   0     15:3        9 bodů

2. Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce         2    0   1     14:4       6

3. Gymnázium Jana Palacha Mělník                        1    0   2      4:13      3

4. Gymnázium J.S. Machara Brandýs n/Labem        0    0   3       5:18     0

  

 

 

Náš patnáctičlenný kádr odehrál v SFL celkem 6 utkání, 5x zvítězil a 1x prohrál. Příští rok nám již budou chybět opory Vild a Neuberg, nicméně snad je doplní hráči mladší. 

Sestava GBHN: Vild - Šubrta Vojtěch, Neuberg, Vlček, Hylmar, Šubrta Michal, Haluška, Lojka, Zenkl, Košátko, Černý, Balaš, Mašek, Lovětinský, Roskovec

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1923.

Narodil se 15. 2. 1905 v Mostě. Dětství prožil v Lounech. Studoval na reálce v Lounech a Nymburce, kde pracoval jeho otec jako strojvůdce.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

První číslo Besed Času,

Leden 1903

První číslo Herbenových Besed Času, jež vyšlo pod titulem Slezské číslo

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.