Krajské finále Středoškolské futsalové ligy nad naše síly

Krajské finále Středoškolské futsalové ligy nad naše síly

Ve čtvrtek 17. 3. se konalo krajské finále Středoškolské futsalové ligy, které hostila sportovní hala Kladno. Finále se tradičně účastní tři nejlepší celky středních škol, mezi které se nám podařilo postoupit potřetí v historii Gymnázia Nymburk. Poslední start ve finálovém turnaji jsme zaznamenali v roce 2010, kdy našimi soupeři byly školy z fotbalových měst Mladá Boleslav a Příbram. Stejně tak tomu bylo i letos,  čekaly nás OA a VOŠ Příbram a VOŠE a JŠ Mladá Boleslav.

Úvodní utkání chlapeckého turnaje mezi sebou sehráli naši soupeři. Jednalo se o velmi pohledný a napínavý duel, bohužel pro diváky chyběly branky. V dresech Příbrami i Mladé Boleslavi nastoupilo i několik mládežnických reprezentantů České fotbalové reprezentace, takže kvalita našich soupeřů byla vysoká. Po výsledku 0:0 jsme do prvního zápasu nastupovali s odhodláním a chutí poprat se o dobrý výsledek. Hned v úvodu jsme se dostali do několika šancí a dobrých střeleckých pozic, bohužel jsme selhali. První gól utkání tak vstřelil soupeř a ještě do poločasu navýšil vedení na 2:0. Nadále jsme se snažili hrát aktivně, ovšem projevila se kvalita mladoboleslavských, soupeř nás trestal z rychlých brejků. V závěru se nám sice podařilo skórovat, když se místo našich útočníků prosadil obránce Martin Keller. Výsledek 1:6 však mluví jednoznačně.

Druhé utkání s Příbramí, která se nám po shlédnutí prvního duelu zdálo o malinko slabší než Boleslav, jsme začali velmi aktivně. Dokonce by se dalo říci, že velkou část prvního poločasu jsme soupeře zatlačili před jeho bránu. Opět jsme však doplatili na špatnou koncovku. Na rychlý brejk soupeře a skóre 0:1 jsme ještě dokázali zareagovat gólem po rohovém kopu, když se prosadil další z obránců Štěpán Jareš. Do konce první půle však Příbram znovu skórovala, takže do šaten jsme odcházeli za stavu 1:2. Bohužel druhá půle duelu s Příbramí se nám extrémně nevyvedla. Po řadě našich chyb a častém přečíslení nám soupeř sázel jeden gól za druhým, chyběla nám rychlost, agresivita, nasazení, ale také pochopitelně kvalita. Skóre se zastavilo na hrozivě vypadajících 1:10. Hráči Příbrami ukázali, že ne nadarmo nedávno juniorka FK Příbram dokázala sehrát vyrovnaný duel v mladežnické verzi UEFA Champions League s portugalskou Benfikou Lisabon, který prohrála až na pokutové kopy.  

Proti velmi silným soupeřům jsme nedokázali sehrát kvalitnější utkání, bylo vidět, že nám schází rychlost, ale také střelecké umění a zkušenost. Přesto jsme v celkovém výsledku ostudu neudělali, z celkem 47 škol ve Středočeském kraji jsme se probojovali na bronzovou příčku.

Tým Gymnázia B. Hrabala v Nymburce: Plaček - Keller, Jareš, Dvořák, Kubálek, Mejzr, Jareš, Klíma, Raška, Němec, Pokorný

Aktuální informace

23.02.2024

Beseda s absolventem v Městské knihovně Nymburk 29. 2. 2024 od 17.30 hodin s tématem: Moderní archeologie

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

Celý článek
24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Bohumil Hrabal

JUDr. Bohumil Hrabal (28. 3. 1914–3. 2. 1997), rozený Bohumil František Kilian, jeden z nejvýznamnějších českých spisovatelů 20. století, absolvoval na nymburské reálce v roce 1934.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Řízení vzducholodi

12. listopad 1903

Francouz Henri Juillot podal nový důkaz o řiditelnosti vzducholodi:

Nejčtenější

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

celý článek
05.02.2024

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

celý článek
26.01.2024

Nezapomínáme!

27.leden byl Valným shromážděním OSN v roce 2005 vyhlášen jako Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Je to memento utrpení šesti milionů Židů, přes dvě stě tisíc Romů, patnácti tisíc homosexuálů a milionů dalších nevinných obětí 2. světové války. K připomínkovým akcím, které se konají po celé republice, se připojuje i naše škola.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.