Krajské finále Středoškolské futsalové ligy nad naše síly

Krajské finále Středoškolské futsalové ligy nad naše síly

Ve čtvrtek 17. 3. se konalo krajské finále Středoškolské futsalové ligy, které hostila sportovní hala Kladno. Finále se tradičně účastní tři nejlepší celky středních škol, mezi které se nám podařilo postoupit potřetí v historii Gymnázia Nymburk. Poslední start ve finálovém turnaji jsme zaznamenali v roce 2010, kdy našimi soupeři byly školy z fotbalových měst Mladá Boleslav a Příbram. Stejně tak tomu bylo i letos,  čekaly nás OA a VOŠ Příbram a VOŠE a JŠ Mladá Boleslav.

Úvodní utkání chlapeckého turnaje mezi sebou sehráli naši soupeři. Jednalo se o velmi pohledný a napínavý duel, bohužel pro diváky chyběly branky. V dresech Příbrami i Mladé Boleslavi nastoupilo i několik mládežnických reprezentantů České fotbalové reprezentace, takže kvalita našich soupeřů byla vysoká. Po výsledku 0:0 jsme do prvního zápasu nastupovali s odhodláním a chutí poprat se o dobrý výsledek. Hned v úvodu jsme se dostali do několika šancí a dobrých střeleckých pozic, bohužel jsme selhali. První gól utkání tak vstřelil soupeř a ještě do poločasu navýšil vedení na 2:0. Nadále jsme se snažili hrát aktivně, ovšem projevila se kvalita mladoboleslavských, soupeř nás trestal z rychlých brejků. V závěru se nám sice podařilo skórovat, když se místo našich útočníků prosadil obránce Martin Keller. Výsledek 1:6 však mluví jednoznačně.

Druhé utkání s Příbramí, která se nám po shlédnutí prvního duelu zdálo o malinko slabší než Boleslav, jsme začali velmi aktivně. Dokonce by se dalo říci, že velkou část prvního poločasu jsme soupeře zatlačili před jeho bránu. Opět jsme však doplatili na špatnou koncovku. Na rychlý brejk soupeře a skóre 0:1 jsme ještě dokázali zareagovat gólem po rohovém kopu, když se prosadil další z obránců Štěpán Jareš. Do konce první půle však Příbram znovu skórovala, takže do šaten jsme odcházeli za stavu 1:2. Bohužel druhá půle duelu s Příbramí se nám extrémně nevyvedla. Po řadě našich chyb a častém přečíslení nám soupeř sázel jeden gól za druhým, chyběla nám rychlost, agresivita, nasazení, ale také pochopitelně kvalita. Skóre se zastavilo na hrozivě vypadajících 1:10. Hráči Příbrami ukázali, že ne nadarmo nedávno juniorka FK Příbram dokázala sehrát vyrovnaný duel v mladežnické verzi UEFA Champions League s portugalskou Benfikou Lisabon, který prohrála až na pokutové kopy.  

Proti velmi silným soupeřům jsme nedokázali sehrát kvalitnější utkání, bylo vidět, že nám schází rychlost, ale také střelecké umění a zkušenost. Přesto jsme v celkovém výsledku ostudu neudělali, z celkem 47 škol ve Středočeském kraji jsme se probojovali na bronzovou příčku.

Tým Gymnázia B. Hrabala v Nymburce: Plaček - Keller, Jareš, Dvořák, Kubálek, Mejzr, Jareš, Klíma, Raška, Němec, Pokorný

Aktuální informace

28.03.2023

Ve dnech 27. - 28. 3. jsme rozeslali na emailové adresy zákonných zástupců pozvánky k přijímacím zkouškám na 4-leté a 8-leté studium.

Celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Jan Moravec

Jan Moravec (*1993), absolvent Gymnázia Nymburk v roce 2013, je šampionem v silovém trojboji.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Konference v Paříži

3. prosince 1903

Závěrečným zasedáním skončila mezinárodní zdravotnická konference v Paříži. Mj. přijala i společné dohody o opatřeních v boji proti moru, choleře a žluté zimnici.

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.