Krajské kole ve volejbalu SŠ dívek

Krajské kole ve volejbalu SŠ dívek

Po úterním vítězství v okresním kole volejbalu SŠ v kategorii VI.B postoupilo A družstvo dívek do krajského kola, které se uskutečnilo dnes ve čtvrtek 3. 12. 2015 v Neratovicích. Naše děvčata opět dokázala, že volejbal hrát umí a získala krásné 3. místo.

V okresním kole v našem družstvu ještě mohly nastoupit Kristýna Budková a Kristýna Goerojová. V krajském kole už nemohly hrát, vzhledem k vypsanému roku narození v kategorii VI.B. Družstvo tedy odjelo v následujícím složení: Kristýna Šustrová, Tereza Bartoníčková, Veronika Žampová, Tereza Haníková, Bětka Šichtová, Natálie Šteflová,Tereza Soukupová a Tereza Skořepová. Z lavičky nás podporovala, a skvělé zázemí nám poskytovala Kristýna Budková.

Do Neratovic dorazilo celkem 6 družstev: Gymnázium B. Hrabala Nymburk, Gymnázium Kolín, Gymnázium Příbram, Gymnázium Benešov, GD Kralupy nad Vltavou a OA Mladá Boleslav. Pořadatelé z DDM v Neratovicích rozhodli o tom, že všechna družstva sehrají zápasy mezi sebou, na dva vítězné sety do 21 bodů.

V prvním zápase jsme narazily na družstvo Kolína, ve kterém nastoupila spoluhráčka našich děvčat Veronika Písková. Byla to, ale jediná volejbalistka v soupeřově poli, a tak jsme hladce zvítězily 2:0.

V dalším utkání nás čekala OA Mladá Boleslav, která sehrála velice vyrovnaný zápas proti velmi silnému družstvu z Kralup, ale naše děvčata opět velmi jasně přehrála i tohoto soupeře 2:0.

Zápas číslo 3 proti družstvu z Kralup jsme začaly velice nebojácně, poměrně dlouho se nám dařilo proti velmi dobrému soupeři, ale pak nám odešlo podání, posléze i příjem a prohrály jsme 0:2.

S Benešovem jsme opět skvěle začaly, vyhrály přesvědčivě první set, do půlky druhého setu jsme byly stále lepším týmem, ale nakonec jsme musely po ztrátě tohoto setu nastoupit do rozhodujícího třetího setu, který byl až do stavu 12:12 velmi vyrovnaný. Díky lepší koncovce jsme však zaznamenaly vítězství 2:1.

Ani poslední zápas proti již jasnému vítězi turnaje: Příbrami, nebyl bez šancí. Opět asi o naší prohře 0:2 rozhodlo hlavně výborné podání našeho soupeře.

Děkuji děvčatům za předvedené výkony a blahopřeji k úspěšné reprezentaci naší školy.

V. Martínková

Aktuální informace

24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Michal Plavec

Michal Plavec (*26. 3. 1973), historik, novinář a kurátor sbírky letectví Národního technického muzea v Praze, odmaturoval na nymburském gymnáziu v roce 1991.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon, 

Nejčtenější

15.11.2023

Pedagogičtí zaměstnanci se rozhodli připojit se 27. 11. ke stávce.

Důvody:

 • Nesouhlas s navrženým snížením počtu hodin, které by mělo zásadní vliv na průběh i výsledky vzdělávání ve škole; na GBHNB jde o cca 110 hodin – cca 12,5 %, což by znamenalo např.:
  • snížení počtu volitelných předmětů v maturitním i nematuritním ročníku a s tím související zvýšení počtu žáků v nich
  • větší skupiny žáků při výuce jazyků
  • problém s udržením výuky praktických cvičení
  • problém s udržením dělených hodin českého jazyka a matematiky
  • redukce nabídky nepovinných předmětů
 • Podpora nepedagogických zaměstnanců škol, kterým reálně hrozí pokles platů.

Opatření:

 • Škola bude zavřena a žáci nebudou mít do budovy přístup.
 • Zaměstnanci nemají nárok na oběd, přestože jídelna na SOŠ a SOU bude v provozu.
 • Žáci mohou na oběd jít, kdo nebude mít vzhledem k uzavření školy o oběd zájem, musí si ho včas odhlásit.

 

Další informace:

 • V případě dosažení dohody mezi MŠMT se zástupci školských asociací a odborů je možné, že stávka bude zrušena.

 

celý článek
05.11.2023

Končící víkend měl na svém programu školy nejen první stužkovací večírek maturantů, ale i brigádní činnost učitelů na chatách v Rokytnici nad Jizerou. Na 10 kolegů a rodinných příslušníků vyrazilo do hor „poprat “ se s úklidem a přípravou chat před náročnou, zimní sezónou. Není to nikdy jednouché, ale opět se dílo povedlo a můžeme se těšit na blížící se zimu!

celý článek
16.11.2023

Dne 16.11. reprezentoval náš dívčí volejbalový tým školu v kvalifikaci na republikové finále ve středoškolské lize. Tentokrát jsme vyrazily daleko, až do Hostinného.  Nejdřív jsme hrály proti Hradci Králové, nad kterým jsme vyhrály po dramatickém tiebreaku. Druhý zápas s Turnovem jsme jednoznačně ovládly a opět vyhrály - 2:0. Náš dnešní úspěch nás poslal na Mistrovství ČR, které se hraje v Jablonci 28.-29.11.2023. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.