Krajské kolo Středoškolského atletického poháru Kolín 3. 10. 2017

Krajské kolo Středoškolského atletického poháru Kolín 3. 10. 2017

Osm statečných vyrazilo v úterý 3. října na atletický stadion do Kolína do deště, který atletice vůbec nepřál. Soutěžilo celkem 14 týmů děvčat a 14 týmů chlapců ze středních škol, které postoupily z okresních kol Středočeského kraje. Naše děvčata postoupila s celkově 7 nejvyšším bodovým součtem přes 7200 bodů po okresních kolech. Cílem proto bylo pokusit se vylepšit toto umístění. Bohužel počasí nedávalo moc nadějí na vylepšení bodového součtu.

         Nejúspěšnější závodnicí byla v družstvu našeho gymnázia Veronika Košátková, která ve skoku vysokém překonala 154 cm a 158 cm jen lehce shodila, tímto výkonem obsadila celkové 2. místo v soutěži výškařek.  V běhu na 60 metrů doběhla Verča celkově na 3. místě a překvapila i sama sebe svým novým osobním rekordem na této trati, který má hodnotu 8,05 s, což v dešti a v úplném bezvětří je vynikající ukončení atletické sezony.

         Výborně zazávodila také Kateřina Tvrdá, když v běhu na 60m obsadila časem 8,20 celkové 4. místo, v běhu na 200m vyhrála svůj rozběh a časem 27,71 získala celkové 6. místo. Obě děvčata družstvu přinesla dohromady přes 2900 bodů v individuálních závodech a kromě toho ještě Veronika s Kateřinou rozbíhaly první dva úseky štafety.

         Přes 800 bodů získala Míša Hankeová, jejíž výkony ovlivnilo, zejména přebíhání mezi disciplínami, protože koule a dálka probíhaly ve stejném čase.  Míša obsadila v obou disciplínách 13. místo za výkony 451cm v dálce a 8,88m v kouli. I Míša Košnářová získala přes 800 bodů a zejména výkon 142cm ve výšce je, v deštivém počasí, s mokrým doskočištěm a celkovým děleným 7. místem, výborný.  V soutěži bodovala se 671 body i Anička Doležalová, ostatní - Míša Frebortová, Veronika Chlíbková  a Agáta Čechová zopakovaly svoje výkony na podobné úrovni jako při účasti v okresním kole. Protože soutěžily pouze v jedné individuální disciplíně, jejich bodové výkony se pohybovaly mezi 330 a 460 body.

         Celkové 5. místo bylo pro naše družstvo na dosah (o 63 bodů), ale na druhou stranu i za námi 7. místo bylo těsné (o 51 bodů). Celkový zisk 7091 bodů a 6. místo je tedy ve zmiňovaném počasí velmi pěkný výsledek. Za zmínku stojí také účast hlavního patrona této soutěže, českého reprezentanta a držitele národního rekordu ve skoku o tyči, Jana Kudličky a neméně známé tyčkařky Jiřiny Ptáčníkové, kteří byli přítomni po celou dobu závodů a předali v závěru ceny nejlepším družstvům.

Chtěla bych všem děvčatům poděkovat za předvedené výkony a reprezentaci školy v krajském kole a věřím, že špatné počasí během závodů se neprojeví na jejich zdraví.

                                                                                                                    Eva Svěcená

Celkové výsledky na:

http://online.atletika.cz/vysledky/31634/9000

Zobrazeno: 6489x

Aktuální informace

24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Josef Daniel Beneš

Mgr. Josef Daniel Beneš (*31. 7. 1941), evangelický duchovní a literát, který v roce 1969 odešel do exilu do Ženevy, organizátor táborových pobytů mládeže i zájezdů a seminářů o českých dějinách a kultuře pro Švýcary, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1958.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

První číslo Besed Času,

Leden 1903

První číslo Herbenových Besed Času, jež vyšlo pod titulem Slezské číslo

Nejčtenější

02.11.2023

Vážení rodiče i studenti!

Po zasedání sněmu delegátů a na základě rozhodnutí pana ředitele, společně s komisí TEV, předkládáme finální podobu organizace LVVZ.

 

Organizaci daných kurzů a pokyny k platbám budou řešit vedoucí LVVZ. 

Michal Hrstka

celý článek
15.11.2023

Pedagogičtí zaměstnanci se rozhodli připojit se 27. 11. ke stávce.

Důvody:

 • Nesouhlas s navrženým snížením počtu hodin, které by mělo zásadní vliv na průběh i výsledky vzdělávání ve škole; na GBHNB jde o cca 110 hodin – cca 12,5 %, což by znamenalo např.:
  • snížení počtu volitelných předmětů v maturitním i nematuritním ročníku a s tím související zvýšení počtu žáků v nich
  • větší skupiny žáků při výuce jazyků
  • problém s udržením výuky praktických cvičení
  • problém s udržením dělených hodin českého jazyka a matematiky
  • redukce nabídky nepovinných předmětů
 • Podpora nepedagogických zaměstnanců škol, kterým reálně hrozí pokles platů.

Opatření:

 • Škola bude zavřena a žáci nebudou mít do budovy přístup.
 • Zaměstnanci nemají nárok na oběd, přestože jídelna na SOŠ a SOU bude v provozu.
 • Žáci mohou na oběd jít, kdo nebude mít vzhledem k uzavření školy o oběd zájem, musí si ho včas odhlásit.

 

Další informace:

 • V případě dosažení dohody mezi MŠMT se zástupci školských asociací a odborů je možné, že stávka bude zrušena.

 

celý článek
05.11.2023

Končící víkend měl na svém programu školy nejen první stužkovací večírek maturantů, ale i brigádní činnost učitelů na chatách v Rokytnici nad Jizerou. Na 10 kolegů a rodinných příslušníků vyrazilo do hor „poprat “ se s úklidem a přípravou chat před náročnou, zimní sezónou. Není to nikdy jednouché, ale opět se dílo povedlo a můžeme se těšit na blížící se zimu!

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.