Krajské kolo v basketbalu chlapců

Krajské kolo v basketbalu chlapců

     Pouze necelé dva týdny po jasném vítězství v okresním kole čekali basketbalisté Gymnázia Nymburk kategorie IV. (tercie+kvarta) na boje v kole krajském. To pořádal opět Nymburk, hrálo se v hale ZŠ Komenského.

     Soupiska Gymnázia Nymburk:
4KA – Martin Šiler, Jan Krumpolec, Jan Zavadil, Martin Goerojo, 3TB – Lukáš Mareš, 4KB – Robin Švarc, 3TA – Petr Pavlíček, Vilém Valenta a Jáchym Křížek   
     Krajského přeboru se zúčastnilo celkem 7 školních týmů: Gymn. Nymburk, Gymn. Mladá Boleslav, 3. ZŠ Slaný, ZŠ Na Výsluní Brandýs nad Labem, ZŠ Benešov – Dukelská, ZŠ Kolín – Masarykova a ZŠ VIII. - Příbram. Tyto školy byly rozlosovány do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem „každý s každým“. Každý zápas se odehrál na 2 x 12 minut hrubého času. Vítězové skupin se potom utkali o konečné 1. místo, družstva, která obsadila ve skupině druhé místo, bojovala o bronz.

     Úvodním soupeřem nám byli košíkáři Příbrami. Přestože výsledek 44:37 v náš prospěch se zdá vyrovnaný, celý zápas se odvíjel v režii našich hráčů. Ještě výrazněji si hráči naší školy poradili s druhým soupeřem - gymnáziem z Mladé Boleslavi. V utkání se vystřídali všichni hráči a vyhráli 50:28. Toto vítězství znamenalo postup do finále a boj o první místo. Soupeř z Brandýsa n/L byl velmi kvalitní, našim hráčům se úvody jednotlivých poločasů příliš nevydařily a i přes výborně zahraný závěr zápasu jsme nestačili – 36:40. V boji o třetí příčku porazil Slaný Příbram.

     Ale ani tato prohra ve finále neznamená konečné účinkování v této soutěži. Již v úvodu turnaje bylo známé, že do kvalifikace o republikové finále postupují první dvě družstva. Zatímco vítěz nastoupí v Jindř. Hradci, naši borci budou o účast na „republice“ bojovat 10. 4. v Jičíně. Gratulujeme a do dalších bojů držíme palce.

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se 25. 6. 1928 v Praze. Dětství a mládí prožil v Nymburce, ve vile na Zálabí v bývalé ulici Tomáše Černého (dnes Kolínská ulice).

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.