Krajské kolo v basketbalu chlapců

Krajské kolo v basketbalu chlapců

     Pouze necelé dva týdny po jasném vítězství v okresním kole čekali basketbalisté Gymnázia Nymburk kategorie IV. (tercie+kvarta) na boje v kole krajském. To pořádal opět Nymburk, hrálo se v hale ZŠ Komenského.

     Soupiska Gymnázia Nymburk:
4KA – Martin Šiler, Jan Krumpolec, Jan Zavadil, Martin Goerojo, 3TB – Lukáš Mareš, 4KB – Robin Švarc, 3TA – Petr Pavlíček, Vilém Valenta a Jáchym Křížek   
     Krajského přeboru se zúčastnilo celkem 7 školních týmů: Gymn. Nymburk, Gymn. Mladá Boleslav, 3. ZŠ Slaný, ZŠ Na Výsluní Brandýs nad Labem, ZŠ Benešov – Dukelská, ZŠ Kolín – Masarykova a ZŠ VIII. - Příbram. Tyto školy byly rozlosovány do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem „každý s každým“. Každý zápas se odehrál na 2 x 12 minut hrubého času. Vítězové skupin se potom utkali o konečné 1. místo, družstva, která obsadila ve skupině druhé místo, bojovala o bronz.

     Úvodním soupeřem nám byli košíkáři Příbrami. Přestože výsledek 44:37 v náš prospěch se zdá vyrovnaný, celý zápas se odvíjel v režii našich hráčů. Ještě výrazněji si hráči naší školy poradili s druhým soupeřem - gymnáziem z Mladé Boleslavi. V utkání se vystřídali všichni hráči a vyhráli 50:28. Toto vítězství znamenalo postup do finále a boj o první místo. Soupeř z Brandýsa n/L byl velmi kvalitní, našim hráčům se úvody jednotlivých poločasů příliš nevydařily a i přes výborně zahraný závěr zápasu jsme nestačili – 36:40. V boji o třetí příčku porazil Slaný Příbram.

     Ale ani tato prohra ve finále neznamená konečné účinkování v této soutěži. Již v úvodu turnaje bylo známé, že do kvalifikace o republikové finále postupují první dvě družstva. Zatímco vítěz nastoupí v Jindř. Hradci, naši borci budou o účast na „republice“ bojovat 10. 4. v Jičíně. Gratulujeme a do dalších bojů držíme palce.

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Ing. Viktor Boháč

Absolvoval v roce 1922.

Narodil se 16. 10. 1904. V r. 1930 se oženil a měl dva syny a dceru. V r. 1936 se stal ředitelem lázní Velichovek a později ředitelem sanatoria v Dobříši.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Srdečná dohoda

6. červenec 1903

Návštěva francouzského prezidenta Émila Loubeta a ministra zahraničí Théophila Delcassého v Londýně byla počátkem jednání s Británií, které vedlo 8. 4. 1904 k vytvoření tzv. Entente cordiale – dohody o vzájemné spolupráci Francie a Británie.

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.