Krajské kolo v přespolním běhu

07.10.2015

Po přepočítání výsledků okresního kola vyrazila do Kolína pouze 3 družstva. Ani jedno z nich nám ostudu neudělalo, přivezli jsme 2 medaile a jedno 4. místo.

Jako první vyrazily na trať dlouhou 1280 m mladší žákyně, děvčata prim a sekund, ve stejném složení v jakém si postup v Lysé vybojovala (Sloupová, Karamonová, Žmolilová, Hodačová, Mislerová a Votočková). Samozřejmě jim bylo líto, že na stupně nevystoupila, zejména v okamžiku, když se dozvěděla o svém 4. místě – příště to snad vyjde! Ale i za tento výkon patří děvčatům velká pochvala. Chlapci z vyššího gymnázia (Hrouda, Brzák F., Klíma, Jisl, Valenta, Špicar) dosáhli na bronzovou medaili na trati dlouhé přes 4 km. Nejlepšího umístění dosáhly dívky VG (Šuková, Frebortová, Čechová, Hankeová, Vohradská a Malíková). Na postup do republikového finále, jak byly v minulých letech zvyklé, to však tentokrát nestačilo, a tak bylo vidět na tvářích děvčat zklamání. 2. místo však představuje důstojnou reprezentaci školy.

Všem závodníkům patří velké díky a gratulace.

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 11. 1905. Byl středoškolským profesorem českého a německého jazyka.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Železnice z Berlína do Bagdádu

6. březen 1903

Vysoká porta (= vláda Osmanské říše) a Anatolská železniční společnost podepsaly smlouvu o stavbě tzv. bagdádské železnice. 

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.