Krásné 4. místo florbalistek v národním finále západ

Krásné 4. místo florbalistek v národním finále západ

Florbalová parta dívek naší školy se přes nižší kola soutěže G2 FLORBAL CHALLENGE probojovala až do samotného NÁRODNÍHO FINÁLE ZÁPAD. To se konalo v příjemném prostředí Sportovního areálu HAMR Braník v Praze v pondělí 27. 3. 2017. Již samotným postupem se dívky probojovaly mezi 16 nejlepších školních florbalových týmů ČR. Tento vynikající sportovní výsledek je o to cennější, že žádná z dívek, na rozdíl od ostatních kolektivů, nehraje florbal závodně. V dresu soupeřů nastoupily hráčky nejen celostátních juniorských soutěží, ale i extraligové hráčky v kat. dospělých. Národní finále východ se hraje 30. 3. v Brně. Vítězky obou národních finále postupují do Velkého finále, které se odehraje v pondělí 17. dubna 2017 v pražské O2 areně jako součást florbalového Superfinále.


Osm týmů, které si vybojovaly účast v turnaji, bylo rozlosováno do dvou čtyřčlenných skupin. Ve skupinách se hrálo systémem „každý s každým“ 2 x 10 minut super hrubého času (poslední minuta utkání čistý čas) s dvouminutovou přestávkou. Všechny zápasy se hrály systémem 5 + 1. Vítězové skupin postoupili přímo do semifinále, družstva na 2. a 3. místě z obou skupin postoupila do čtvrtfinále, kde hrála křížem s týmy na 2. a 3. místě z druhé skupiny. Složení semifinálových dvojic: 1A x vítěz 2B - 3A, 1B x vítěz 2A - 3B, družstva na posledním místě ve skupině spolu hrála o 7. - 8. místo.

Skupina A:

  • ŠTOLA (Gymnázium, Praha 7, Nad Štolou)
  • Kolomaz (Gymnázium, Česká Lípa)
  • Střední průmyslová škola stavební, Plzeň
  • OBCHODKA (Obchodní akademie, Vyšší odborná škola ekonomická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Mladá Boleslav)

Skupina B:

  • Nymburské princezny (Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce)
  • BIGY ČB (Biskupské gymnázium J. N. Neumanna a Církevní základní škola, České Budějovice)
  • Gymnázium Rumburk
  • Hvězdičky (Střední odborná škola pedagogická, gymnázium a vyšší odborná škola Karlovy Vary)

Soupiska GBHN:
Galčíková Alžběta, Procházková Anežka, Baščanová Nikola, Frebortová Michaela, Malá Klára, Pazderová Tereza, Jeřábková Tereza, Do Hai Anh, Rašková Eliška, Václavková Anna, Šteflová Natálie, (chyběla nemocná Zoe Steiner).

Prvními našimi soupeřkami byla děvčata z Karlových Varů. Přestože jsme v zápase byli lepší, výsledek byl 2:2. Naše branky vstřelila Tereza Pazderová, která byla vyhlášena hráčkou utkání, soupeřky skórovaly spíš po náhodných akcích.
BIGY ve druhém utkání snadným soupeřem nebyly. V úvodu utkání jsme si připadali jako na horské dráze a v půli jsme o gól neprohrávali jen díky brance Bětky Galčíkové z poslední vteřiny. Na konečných 2:2 vyrovnala Nikola Baščanová půl minuty před koncem. Remízu v posledních vteřinách udržela Míša Frebortová  v bráně zásahem roku. Nikola byla vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu.
Posledními soupeřkami ve skupině byly dívky z Rumburku. Na úvodní gól Terezy soupeřky bleskově odpověděly. Po ideální přihrávce Anežky Procházkové přidala Tereza druhou branku. Další pohledné a rychlé akce dvojic Nikola – Anežka a Anežka – Tereza znamenaly výhru 4:1. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Anežka.
Získaných pět bodů a nejlepší skóre nás přivedlo přímo do semifinále opět proti Rumburku, který ve čtvrtfinále porazil Plzeň. Po rychlých únicích Anežky Tereza nejprve srovnala na 1:1 a potom dala i vedoucí gól.  Soupeřky ale vyrovnaly a o postupu do finále rozhodovaly samostatné nájezdy. Po první sérii byl stav 1:1, náš nájezd proměnila Anežka. Bohužel, další nájezdy jsme již neproměnili, do finále tedy postoupily soupeřky.
V boji o třetí místo nás čekal soupeř, se kterým jsme v předchozích kolech vždy prohráli - Obchodka Mladá Boleslav. V tomto zápase již dívkám chyběly fyzické a po prohraných nájezdech i psychické síly. Výsledkem byla prohra 0:5 a celkové čtvrté místo. Finále s přehledem vyhrála děvčata ze sportovního gymnázia Nad Štolou, která porazila Rumburk 4:0.
Tereza Pazderová byla vyhlášena nejlepší střelkyní turnaje a společně s Anežkou Procházkovou byly zvoleny do All stars. V doprovodných soutěžích naše děvčata udivovala znalostí florbalové teorie a historie, v měření rychlosti a prudkosti střely dosáhla Anežka 114 km/hod., Alžběta 111 km/hod. Velké díky patří i organizátorům za pořádání této akce. Celé družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce zaslouží veliké poděkování a pochvalu, takhle si představujeme školní reprezentaci a propagaci školy. Děvčata, jsme na vás pyšní!!!

 

 

Aktuální informace

23.02.2024

Beseda s absolventem v Městské knihovně Nymburk 29. 2. 2024 od 17.30 hodin s tématem: Moderní archeologie

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

Celý článek
24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc.

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc. (23. 7. 1929-11. 1. 2021), zakladatel oboru vakuové fyziky v Československu, vysokoškolský pedagog, spoluzakladatel Občanského fóra, náměstek ministra školství, od roku 2003 čestný absolvent nymburského gymnázia (v posledním ročníku byl 21. 2. 1948 vyloučen ze studia z politických důvodů)

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lidové divadlo

4. leden 1903

V Praze-Holešovicích zahájilo činnost lidové divadlo Uranie úspěšnou premiérou hry Ladislava Stroupežnického Vojtěch Žák, výtečník.

Nejčtenější

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

celý článek
05.02.2024

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

celý článek
26.01.2024

Nezapomínáme!

27.leden byl Valným shromážděním OSN v roce 2005 vyhlášen jako Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Je to memento utrpení šesti milionů Židů, přes dvě stě tisíc Romů, patnácti tisíc homosexuálů a milionů dalších nevinných obětí 2. světové války. K připomínkovým akcím, které se konají po celé republice, se připojuje i naše škola.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.