Krásné 4. místo florbalistek v národním finále západ

Krásné 4. místo florbalistek v národním finále západ

Florbalová parta dívek naší školy se přes nižší kola soutěže G2 FLORBAL CHALLENGE probojovala až do samotného NÁRODNÍHO FINÁLE ZÁPAD. To se konalo v příjemném prostředí Sportovního areálu HAMR Braník v Praze v pondělí 27. 3. 2017. Již samotným postupem se dívky probojovaly mezi 16 nejlepších školních florbalových týmů ČR. Tento vynikající sportovní výsledek je o to cennější, že žádná z dívek, na rozdíl od ostatních kolektivů, nehraje florbal závodně. V dresu soupeřů nastoupily hráčky nejen celostátních juniorských soutěží, ale i extraligové hráčky v kat. dospělých. Národní finále východ se hraje 30. 3. v Brně. Vítězky obou národních finále postupují do Velkého finále, které se odehraje v pondělí 17. dubna 2017 v pražské O2 areně jako součást florbalového Superfinále.


Osm týmů, které si vybojovaly účast v turnaji, bylo rozlosováno do dvou čtyřčlenných skupin. Ve skupinách se hrálo systémem „každý s každým“ 2 x 10 minut super hrubého času (poslední minuta utkání čistý čas) s dvouminutovou přestávkou. Všechny zápasy se hrály systémem 5 + 1. Vítězové skupin postoupili přímo do semifinále, družstva na 2. a 3. místě z obou skupin postoupila do čtvrtfinále, kde hrála křížem s týmy na 2. a 3. místě z druhé skupiny. Složení semifinálových dvojic: 1A x vítěz 2B - 3A, 1B x vítěz 2A - 3B, družstva na posledním místě ve skupině spolu hrála o 7. - 8. místo.

Skupina A:

 • ŠTOLA (Gymnázium, Praha 7, Nad Štolou)
 • Kolomaz (Gymnázium, Česká Lípa)
 • Střední průmyslová škola stavební, Plzeň
 • OBCHODKA (Obchodní akademie, Vyšší odborná škola ekonomická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Mladá Boleslav)

Skupina B:

 • Nymburské princezny (Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce)
 • BIGY ČB (Biskupské gymnázium J. N. Neumanna a Církevní základní škola, České Budějovice)
 • Gymnázium Rumburk
 • Hvězdičky (Střední odborná škola pedagogická, gymnázium a vyšší odborná škola Karlovy Vary)

Soupiska GBHN:
Galčíková Alžběta, Procházková Anežka, Baščanová Nikola, Frebortová Michaela, Malá Klára, Pazderová Tereza, Jeřábková Tereza, Do Hai Anh, Rašková Eliška, Václavková Anna, Šteflová Natálie, (chyběla nemocná Zoe Steiner).

Prvními našimi soupeřkami byla děvčata z Karlových Varů. Přestože jsme v zápase byli lepší, výsledek byl 2:2. Naše branky vstřelila Tereza Pazderová, která byla vyhlášena hráčkou utkání, soupeřky skórovaly spíš po náhodných akcích.
BIGY ve druhém utkání snadným soupeřem nebyly. V úvodu utkání jsme si připadali jako na horské dráze a v půli jsme o gól neprohrávali jen díky brance Bětky Galčíkové z poslední vteřiny. Na konečných 2:2 vyrovnala Nikola Baščanová půl minuty před koncem. Remízu v posledních vteřinách udržela Míša Frebortová  v bráně zásahem roku. Nikola byla vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu.
Posledními soupeřkami ve skupině byly dívky z Rumburku. Na úvodní gól Terezy soupeřky bleskově odpověděly. Po ideální přihrávce Anežky Procházkové přidala Tereza druhou branku. Další pohledné a rychlé akce dvojic Nikola – Anežka a Anežka – Tereza znamenaly výhru 4:1. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Anežka.
Získaných pět bodů a nejlepší skóre nás přivedlo přímo do semifinále opět proti Rumburku, který ve čtvrtfinále porazil Plzeň. Po rychlých únicích Anežky Tereza nejprve srovnala na 1:1 a potom dala i vedoucí gól.  Soupeřky ale vyrovnaly a o postupu do finále rozhodovaly samostatné nájezdy. Po první sérii byl stav 1:1, náš nájezd proměnila Anežka. Bohužel, další nájezdy jsme již neproměnili, do finále tedy postoupily soupeřky.
V boji o třetí místo nás čekal soupeř, se kterým jsme v předchozích kolech vždy prohráli - Obchodka Mladá Boleslav. V tomto zápase již dívkám chyběly fyzické a po prohraných nájezdech i psychické síly. Výsledkem byla prohra 0:5 a celkové čtvrté místo. Finále s přehledem vyhrála děvčata ze sportovního gymnázia Nad Štolou, která porazila Rumburk 4:0.
Tereza Pazderová byla vyhlášena nejlepší střelkyní turnaje a společně s Anežkou Procházkovou byly zvoleny do All stars. V doprovodných soutěžích naše děvčata udivovala znalostí florbalové teorie a historie, v měření rychlosti a prudkosti střely dosáhla Anežka 114 km/hod., Alžběta 111 km/hod. Velké díky patří i organizátorům za pořádání této akce. Celé družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce zaslouží veliké poděkování a pochvalu, takhle si představujeme školní reprezentaci a propagaci školy. Děvčata, jsme na vás pyšní!!!

 

 

Aktuální informace

28.03.2023

Ve dnech 27. - 28. 3. jsme rozeslali na emailové adresy zákonných zástupců pozvánky k přijímacím zkouškám na 4-leté a 8-leté studium.

Celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

 • 4-leté studium - 80
 • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

plk. Bedřich Krátkoruký

Plk. letectva i. m. Bedřich Krátkoruký (8. 10. 1913-15. 1. 1943), vynikající pilot a stíhací eso RAF v době 2. světové války, studoval na naší škole ve 30. letech 20. století.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Důlní neštěstí

2. duben 1903

Při důlním neštěstí v uhelném dole Königin Luise v Horním Slezku zahynulo 30 horníků.

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

 • 4-leté studium - 80
 • 8-leté studium - 197
celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.