Noční orientační závod Gymnázia Nymburk

Noční orientační závod Gymnázia Nymburk

Dne 28. listopadu se v podvečer konal již 8. ročník večerního orientačního běhu. Základnou se nám opět stala restaurace Na Žofíně, kde se všichni závodníci před 17. hodinou sešli a dozvěděli se bližší informace k závodu. V 17 hodin byl na Ostrově odstartován 60minutový závod, při kterém závodníci podle mapy (v letošním roce poprvé opravdová orienťácká mapa) hledali celkem 18 kontrol.

Do cíle se podařilo vrátit všem dvojicím v pořádku. Letošní počasí k nám bylo velmi vstřícné, běželo se bez dešťových i sněhových přeháněk, které nás potrápily v minulých letech. Absolutně nejlepší výkon podali. Dvě dvojice dokázali najít všechny kontroly a tak o vítězství rozhodoval čas doběhu. Tentokrát tedy neovlivnily bonusové body pořadí a tak se poprvé stal vítězem Lukáš Lipták spolu s Martinem Knápkem, 2. místo obsadili septimáni Dan Říha a Honza Zahrádka. Výborné 3. místo potom obsadili Ilona Drahotová a Martin Eliška. Převahu učitelů v popředí závodu podpořili ještě 4. místem Martin Nedbal a Michal Hrstka. Závodilo celkem 16 dvojic. Perfektní a bezproblémový průběh akce zajišťovali studenti sexty A (Michal Půta, Katka Honzáková, Natálka Mikolášová), 3.A (Bára Henzlová, Jana Hájková) a z kvarty B Standa Beneš.

Děkuji všem za účast a těším se, že příští rok se zase s některými z vás potkáme s orienťáckou mapou a čelovkou na 9. ročníku. (Pro znalce historie tohoto závodu - bude malé kulaté nekulaté výročí, protože jsme běželi 0. ročník v roce 2005.)                                     

Eva Svěcená

Fotogalerie z celého závodu (klikněte)

-------------------------------

Orientační závod očima pořadatelky

Hodiny odbíjí druhou hodinu odpolední a my, organizátorský tým, stojíme před Žofínem a začínáme připravovat noční orientační běh. Nejdříve se vydáváme do terénu umístit a zakreslit kontroly. Po necelé hodině se již scházíme na Žofíně, kde překreslujeme polohy kontrol do map a probíhají poslední úpravy.
Okolo čtvrté hodiny se začínají scházet první účastníci, hlásí se u Báry Henzlové, která je zapisuje do seznamu účastníků. Po chvíli probíhá krátké zopakování nejdůležitějších a nejvíce opomíjených nebo obcházených pravidel, všichni opouštíme prostory hospody, přecházíme hlavní silnici a opět se shromažďujeme, tentokrát na mostě nad slepým ramenem Labe. Paní profesorka Svěcená vše naposledy kontroluje, rozdává dvojicím mapy a už zní pronikavý zvuk píšťalky znamenající start. 
Všichni účastníci se zuřivě derou vpřed, ale značná většina se do dvou set metrů zastavuje, aby se vůbec zorientovala a domluvili se na dalším postupu.
My se mezitím vydáváme zpět na Žofín a necháváme soutěžící napospas zimě, tmě a jejich orientačním schopnostem. Pak, po pouhých 41 minutách, vráží s vítězoslavným úsměvem do dveří profesor Lipták s jeho spoluběžícím Matinem Knápkem a zastihují nás zcela nepřipravené. Zapíšeme si tedy jejich čas a urychleně se přesouváme zpět na start, kde se stopují časy ostatních běžců.

Nakonec následuje vyhodnocení a předávání diplomu.

Natálie Mikolášová

Ke stažení
ikonaVýsledky orientačního běhu 2013

Aktuální informace

28.03.2023

Ve dnech 27. - 28. 3. jsme rozeslali na emailové adresy zákonných zástupců pozvánky k přijímacím zkouškám na 4-leté a 8-leté studium.

Celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Přednášky Mánes

28. duben 1903

V Praze se konala první z cyklu přednášek, jež se zabývaly principy tvorby a současnými uměleckými názory. 

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.