Okresní finále - Minifotbal a krajské kolo kategorie VI.A

Okresní finále - Minifotbal a krajské kolo kategorie VI.A

Ve středu 8. čtvrtek 9. října se na Vesláku v Nymburce konalo nejprve okresní finále minifotbalu a následně krajský turnaj ve velkém fotbale kategorie VI.A. Obou turnajů se zúčastnily týmy Gymnázia Nymburk.

Sešlo se celkem pět škol, které utkaly systémem každý s každým na 2x12 minut, celkový vítěz potom postupoval do krajského kola v Příbrami.

Minifotbal

Sešlo se celkem pět škol, které se utkaly systémem každý s každým na 2x12 minut. Dužstvo gymnázia se postupně utkalo s ZŠ Lysá nad Labem, ZŠ Poděbrady, ZŠ Komenského Nymburk a Městcem Králové. Hned úvodní utkání jsme prohráli 1:3, když na členech týmu byla vidět velká nervozita a nesehranost. V následujících zápasech se obraz hry výrazně zlepšil a znamenalo to tři výhry v řadě. Napínavý byl zejména duel se ZŠ Komenského, který rozhodl vítěznou hlavičkou na 1:0 Tomáš Dědek. Nakonec jsme díky lepšímu skóre vyhráli turnaj i celkově a postoupili do krajského kola v Příbrami.


Tým gymnázia (minifotbal): Müller, Valenta - Zoubek, Holý, Rejda, Dědek, Nešněra, Trnečka, Pokorný, Klíma, Procházka, Pavlíček, Filip, Špicar, Goerojo

 

Kategorie VI.A

Ve velmi podobné sestavě, doplněné jen o několik starších hráčů, jsme nastoupili i k turnaji výrazně vyšší kvality. Účastníků bylo tentokrát celkem šest, SOŠ a SOU Příbram, SOŠ a SOU stavební Kolín, SOŠ a SOU dopravní Kolín, HŠ Poděbrady, SOŠ a SOU Nymburk a Gymnázium Nymburk. Ve skupině jsme se utkali s HŠ Poděbrady (1:3) a stavební Kolín (0:0). Poslední zápas jsme sehráli o 5. místo se SOŠ a SOU Nymburk a konečně jsme se dočkali gólů i výhry. Nejprve se trefil Jakub Rejda, druhý gól přidal Jakub Klíma. Výborný výkon podal Tomáš Dvořák, který nastoupil místo v obraně v brance. Až na několik zaváhání v prvním zápase chytal skvěle. Nejlepším naším hráčem však byl Jakub Rejda, který podal nejbojovnější výkon.

Družstvo Gymnázia (VI.A): Dvořák - Kubálek, Němec, Kolbaba, Holý, Klíma, Rejda, Raška, Pokorný, Trnečka, Šnajdr, Goerojo, Nešněra, Špicar, Touš

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. PharmDr. Anetta Härtlová, Ph.D.

Prof. PharmDr. Anetta Härtlová, Ph.D. (*1982), imunoložka, molekulární bioložka, vědkyně v oboru molekulární medicíny, vedoucí samostatné výzkumné skupiny na Institutu biomedicíny univerzity ve švédském Göteborgu, absolvovala nymburské gymnázium v roce 2000.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Giovanni Giolitti ministerským předsedou Itálie

3. listopad 1903

Liberál Giovanni Giolitti se stal italským ministerským předsedou. 

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.