Okresní kolo v basketbalu chlapců NG

Okresní kolo v basketbalu chlapců NG

       Ve čtvrtek 6. března 2014 nastoupila nejmladší chlapecká basketbalová družstva naší školy v hale ZŠ Komenského Nymburk do bojů o postup z okresního kola této soutěže do kola krajského.

      V kategorii III (AND1 CUP) reprezentovali žáci z prim, kteří byli doplněni jedním žákem sekundy. Družstvo tvořili: Ondřej Laš, Jan Pavlíček, Tomáš Urbánek, Lukáš Urbánek a Dominik Filip. Tato pětice hráčů absolvovala celý turnaj bez možnosti střídat, v porovnání se soupeři byli naši hráči mladší, výrazně menší a fyzicky slabší. Do turnaje se přihlásila pouze tři družstva – G Nbk, ZŠ Komenského Nbk a Gymnázium Poděbrady. Hrálo se systémem každý s každým, naši hráči po dvou prohrách obsadili třetí místo. Do KK postoupila pořádající Komenda.

        Ve starší kategorii IV (tercie+kvarty) byla soupiska početnější: 4KA – Martin Šiler, Jan Krumpolec, Jan Zavadil, Martin Goerojo, 3TB – Lukáš Mareš, 4KB – Robin Švarc, 3TA – Petr Pavlíček. Již první pohled na soupisku naše chlapce v turnaji favorizoval. V kokurenci 4 týmů hráči naší školy s přehledem porazili všechny soupeře a zaslouženě postoupili do KK, které se hraje opět v Nymburce - již 18. 3. 2014. Na druhém místě skončila ZŠ Komenského Nymburk, se kterou jsme sice v poločase prohrávali o 2 body, ale konečný výsledek byl 51:38 v náš prospěch. V boji o 3. místo porazilo poděbradské gymnázium ZŠ TGM Poděbrady.

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Anthracite Coal Commission Report

22. březen 1903

Theodore Roosevelt přikázal zveřejnit Anthracite Coal Commission Report, 

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.