Okresní kolo ve volejbalu chlapců a dívek ZŠ a víceletých gymnázií

Okresní kolo ve volejbalu chlapců a dívek ZŠ a víceletých gymnázií

Ve sportovní hale na zimním stadionu v Nymburce se v úterý 24. 3. 2015 uskutečnilo okresní kolo základních škol a víceletých gymnázií ve volejbalu chlapců a dívek. V obou kategoriích měla naše škola své zástupce. Družstvo dívek A, ve kterém hrály: Barbora Plachá, Kristýna Šustrová, Alžběta Šichtová, Natalie Šteflová, Veronika Žampová, Tereza Skořepová a Marianna Riegerová, jasně vyhrálo všechny zápasy a získalo 1. místo.

Družstvo B dívek, tvořené těmito hráčkami Klára Sobotová, Vendula Siblíková, Jaroslava Mrázová, Tereza Šolcová, Jana Zajícová, Veronika Martínková, Barbora Erbová, sbíralo v tomto turnaji své první herní zkušenosti. To se odrazilo i na trošku nervózním herním projevu (ach to podání), a dívky obsadily 5. místo.

 

Družstvo chlapců, které bylo oslabeno o Jáchyma Křížka a Filipa Žáka, kteří lečí zlomeninu ruku, získalo v turnaji 5. místo. Chlapci nastoupili ve složení: František Vlasák, Štěpán Senohrábek, František Čamr, Lukáš Mareš, Matěj Zikmunda, Artur Hnát, Václav Jisl.

Do soutěže dívek se přihlásilo pět družstev: 2. místo ZŠ Kostomlaty 3. místo ZŠ Komenského Nymburk. 4. místo ZŠ Komenského Lysá n. Labem.

Turnaj chlapců byl soubojem také pěti škol 1. místo ZŠ Komenského Lysá n. Labem A, 2. místo GJP Poděbrady, 3. místo ZŠ Komenského Nymburk, 4. místo ZŠ Komenského Lysá n. Labem B

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc.

Doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc., vysokoškolská pedagožka, viroložka, zakladatelka a vedoucí Laboratoře virologie PřF UK, absolvovala na naší škole v roce 1961.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Saša Machov

16. červenec 1903

- narodil se Saša Machov (†23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.