Okresní kolo ve volejbalu chlapců a dívek ZŠ a víceletých gymnázií

Okresní kolo ve volejbalu chlapců a dívek ZŠ a víceletých gymnázií

Ve sportovní hale na zimním stadionu v Nymburce se v úterý 12. 4. 2016 uskutečnilo okresní kolo základních škol a víceletých gymnázií ve volejbalu chlapců a dívek. V obou kategoriích měla naše škola své zástupce. Družstvo dívek, ve kterém hrály: Barbora Plachá, Kristýna Šustrová, Karolina Šustrová, Barbora Bohuslavová, Veronika Žampová, Tereza Skořepová a Marianna Riegerová, jasně vyhrálo všechny zápasy a získalo 1. místo.

Naše dívčí družstvo nastoupilo v základní části turnaje do jedné ze dvou skupin hochů. Ve skupině porazila naše děvčata postupně družstva ze ZŠ Komenského v Nymburce, ze ZŠ Tyršova v Nymburce a i pozdějšího vítěze turnaje chlapců ZŠ JAK A z Lysé nad Labem. V posledním zapase, hrála děvčata „superfinále“ s vítězkami dívčí skupiny ze ZŠ Kostomlaty. Po trochu rozpačitém začátku dokázala naše děvčata opět přesvědčivě zvítězit.

 Družstvo chlapců A, které bylo složeno ze studentů prim a sekund: František Vlasák, Tobiáš Daneš, Ondřej Skořepa, Petr Strolený, Dominik Najman, Vojtěch Žáček, Ondřej Danzer, hrálo ve tříčlenné skupině, ve které v jednom zápase těsně porazili naši chlapci družstvo B ze ZŠ Komenského v Lysé nad Labem, a v druhém utkání podlehli po špatném začátku družstvu ze ZŠ Komenského v Nymburce. V posledním utkání o 3. a 4. místo porazili naši hráči tým ze ZŠ Tyršova Nymburk a obsadili 3. místo.

 Družstvo B hochů, tvořili studenti z kvart a tercií Matěj Zikmunda, Michal Zoubek, Dominik Filip, Vojtěch Pustý, Vojtěch Rygl, Ondřej Techlovský a Ondřej Tichý, toto družstvo prohrálo všechna utkání základní skupiny a bohužel i poslední zápas o 5. až 6. místo, když ještě 3 minuty před koncem vedli naši volejbalisté 23:19, prohráli nakonec těsně o jeden bod 26:27.

 Do soutěže dívek se přihlásilo pět družstev: 1. místo GBH Nymburk 2. místo ZŠ Kostomlaty 3. místo ZŠ Tyršova Nymburk 4. místo ZŠ Komenského Nymburk. 5. místo ZŠ Komenského Lysá n. Labem.

Turnaj chlapců byl soubojem šesti družstev ze čtyř škol: 1. místo ZŠ Komenského Lysá n. Labem A, 2. místo ZŠ Komenského Nymburk, 3. místo GBH Nymburk A, 4. místo ZŠ Tyršova Nymburk, 5. místo ZŠ Komenského Lysá n. Labem B, 6. místo GBH Nymburk B.

Chtěla bych také poděkovat všem pomocným organizátorům z naší školy, kteří velkou měrou přispěly ke skvělému průběhu celého dnešního turnaje.

V. Martínková

Aktuální informace

24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

James Joyce

2. únor 1903

Irský spisovatel James Joyce (1882-1941) opustil ve dvaceti letech své domovské město Dublin a odešel do Paříže. Jeho hlavním problémem byl nedostatek peněz.

Nejčtenější

15.11.2023

Pedagogičtí zaměstnanci se rozhodli připojit se 27. 11. ke stávce.

Důvody:

 • Nesouhlas s navrženým snížením počtu hodin, které by mělo zásadní vliv na průběh i výsledky vzdělávání ve škole; na GBHNB jde o cca 110 hodin – cca 12,5 %, což by znamenalo např.:
  • snížení počtu volitelných předmětů v maturitním i nematuritním ročníku a s tím související zvýšení počtu žáků v nich
  • větší skupiny žáků při výuce jazyků
  • problém s udržením výuky praktických cvičení
  • problém s udržením dělených hodin českého jazyka a matematiky
  • redukce nabídky nepovinných předmětů
 • Podpora nepedagogických zaměstnanců škol, kterým reálně hrozí pokles platů.

Opatření:

 • Škola bude zavřena a žáci nebudou mít do budovy přístup.
 • Zaměstnanci nemají nárok na oběd, přestože jídelna na SOŠ a SOU bude v provozu.
 • Žáci mohou na oběd jít, kdo nebude mít vzhledem k uzavření školy o oběd zájem, musí si ho včas odhlásit.

 

Další informace:

 • V případě dosažení dohody mezi MŠMT se zástupci školských asociací a odborů je možné, že stávka bude zrušena.

 

celý článek
05.11.2023

Končící víkend měl na svém programu školy nejen první stužkovací večírek maturantů, ale i brigádní činnost učitelů na chatách v Rokytnici nad Jizerou. Na 10 kolegů a rodinných příslušníků vyrazilo do hor „poprat “ se s úklidem a přípravou chat před náročnou, zimní sezónou. Není to nikdy jednouché, ale opět se dílo povedlo a můžeme se těšit na blížící se zimu!

celý článek
16.11.2023

Dne 16.11. reprezentoval náš dívčí volejbalový tým školu v kvalifikaci na republikové finále ve středoškolské lize. Tentokrát jsme vyrazily daleko, až do Hostinného.  Nejdřív jsme hrály proti Hradci Králové, nad kterým jsme vyhrály po dramatickém tiebreaku. Druhý zápas s Turnovem jsme jednoznačně ovládly a opět vyhrály - 2:0. Náš dnešní úspěch nás poslal na Mistrovství ČR, které se hraje v Jablonci 28.-29.11.2023. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.