Okresní kolo ve volejbalu dívek

Okresní kolo ve volejbalu dívek

Dvě družstva dívek reprezentovala naší školu v okresním turnaji ve volejbalu. Obě družstva zvítězila ve své kategorii.

V postupové VI. kategorii se utkala naše děvčata ve složení: Iva Petrusová, Bára Stará, Bára Králová, Tereza Haníková, Kristýna Budková, Tereza Soukupová a Tereza Skořepová s dalšími dvěma družstvy: ZŠ Komenského Nymburk a ZŠ Václava Havla z Poděbrad. Naše družstvo tvoří členky Centra sportu, jsou tedy aktivními hráčkami volejbalu, většina z nich je i v prvním ročníku gymnázia, mají tak i věkovou výhodu proti hráčkám ZŠ. Oba tyto faktory dokázala děvčata využít a zcela přesvědčivě svůj turnaj vyhrát.

Naše druhé družstvo: Nikola Čemusová, Lenka Svobodová, Tereza Mezuliánková, Nikola Kotršálová, Kristýna Goerojová a Karolína Eliášová dokázalo zvítězit i v kategorii V., tedy mezi středními školami. Děvčata zvrátila nepříznivý stav ve třetím setu prvního zápasu, ve kterém hrála proti poděbradskému gymnáziu, a tím rozhodla i o výsledku celého turnaje, protože v následujících dvou utkáních si obě družstva hladce poradila s dalšími soupeři ve skupině: OA Lysá nad Labem a HŠ Poděbrady.

Děkuji děvčatům za předvedené výkony a blahopřeji k zaslouženému vítězství oběma týmům.

V. Martínková

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Valdemar Vyleťal

Valdemar Vyleťal (16. 10. 1900-20. 9. 1928), vlastním jménem František Vyleťal, učitel, spisovatel, básník a literární publicista, jehož pamětní deskou se honosí budova školy, odmaturoval na nymburské reálce v roce 1919.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Giovanni Giolitti ministerským předsedou Itálie

3. listopad 1903

Liberál Giovanni Giolitti se stal italským ministerským předsedou. 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.