Okresní kolo ve volejbalu SŠ dívek a chlapců

Okresní kolo ve volejbalu SŠ dívek a chlapců

Stejně jako v loňském roce reprezentovalo i letos naší školu v okresním turnaji ve volejbalu SŠ celkem pět družstev. Tři družstva dívek a dvě družstva chlapců. Družstvo B chlapců zvítězilo ve své kategorii. V soutěži dívek vyhrálo také naše B družstvo. Bohužel jediným soupeřem v obou kategoriích byly týmy z Gymnázia Jiřího z Poděbrad, dalším školám se asi nepodařilo postavit družstva pro okresní kolo.

V chlapecké tříčlenné skupině se hrálo každý s každým na dva vítězné sety. Turnaj zahájily prvním zápasem naše A  a B družstvo. A hrálo ve složení: Jirka Szita, Radek Telvák, Eda Kotásek, Lukáš Kolbaba, a více než zdatně jim sekundovali studenti z nižšího gymnázia Tobiáš Daneš, Ondřej Skořepa a Petr Strolený. Za B družstvo proti nim nastoupili:Jáchym Křížek, Vítek Špicar, Filip Žák, Jakub Kotas, Filip Zajan, Miroslav Štafl a i tento tým doplnil tercián František Vlasák. První set byl velmi vyrovnaný, B vyhrálo 25 : 22, v druhém setu potvrdilo B své ambice na vítězství v turnaji výhrou 25 : 20.

Oba naše týmy dokázaly přesvědčivě, tedy ve dvou setech porazit studenty z Poděbrad a skončily na 1. a 2. místě.

 

V  kategorii dívek se mezi sebou utkaly 4 týmy: naše A,B a C družstvo a dívky z GJP. Turnaj zahájilo naše Áčko: Natálie Šteflová, Jarča Mrázová, Tereza Šolcová, Klára Sobotová, Verča Martínková a Saša Birndtová a Céčko: Verča Chlíbková, Míša Košnářová, Stázka Koutová,Mariana Riegrová,Tereza Skořepová a doplňovaly je studentky z primy a sekundy Bára Bohuslavová, Kája Šustrová, Mája Elišková a Kája Šilhánová. Dívky hrály ve čtyřčlenné skupině každý s každým na 20 minut. Při rovnosti stavu po ukončení časového limitu, se hrál rozhodující míč. Hned v prvním zápase bylo využito pravidlo o rozhodujícím míči po časovém limitu a A tým vyhrál 32 : 31. Do dalšího utkání nastoupilo naše B: Tereza Haníková, Kristýna Budková, Anna Doležalová, Eliška Doležalová, Eva Valentová a Eliška Olachová proti soupeřkám z Poděbrad. I v tomto utkání přišlo ke slovu pravidlo o rozhodujícím míči, naše dívky díky tomu zvítězily v poměru 31 : 30. B družstvo, pak už ovládlo celý turnaj, a bez porážky dokráčelo až k vítězství v turnaji. Díky dvěma vítězstvím obsadilo 2. místo družstvo GPJ, 3. místo díky jednomu vítězství obsadilo naše A a na 4. místě se umístilo C.

 

Děkuji hráčkám a hráčům za předvedené výkony a vydatnou pomoc při organizaci turnaje a blahopřeji k zaslouženému vítězství a postupu do krajského kola našim oběma B týmům.

 

V. Martínková

 

Výsledky

chlapci

1.       místo: GBH Nymburk B

2.       místo: GBH Nymburk A

3.       místo: GJP Poděbrady

dívky

1.       místo: GBH Nymburk B

2.       místo: GJP Poděbrady

3.       místo: GBH Nymburk A

4.       místo: GBH Nymburk C

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

škpt. Jindřich Šilhánek

Škpt. pěchoty Jindřich Šilhánek (24. 2. 1898-9. 5. 1945), voják, legionář, odbojář za 2. světové války, maturoval v roce 1916.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt Pissara

12. listopad 1903

Zemřel Camille Pissaro (*10. 7. 1830), francouzský malíř.

Nejčtenější

31.05.2024

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.