Okresní kolo ve volejbalu SŠ dívek a chlapců

Okresní kolo ve volejbalu SŠ dívek a chlapců

V letošním školním roce se okresní kolo SŠ ve volejbalu konalo ve velmi brzkém termínu, souběžně s ním proběhlo také krajské kolo v lehké atletice v Kolíně. Obě tyto události ovlivnily to, že v okresním kole startovalo méně družstev než v minulých letech. Naší školu reprezentovala celkem čtyři družstva. Dvě družstva dívek a dvě družstva chlapců. Naši chlapci i dívky obsadili 1. a 2. místo v obou kategoriích. 

V chlapecké tříčlenné skupině se hrálo každý s každým na tři vítězné sety. Turnaj zahájily prvním zápasem naše A družstvo proti ZŠ Komenského z Lysé nad Labem. A hrálo ve složení: Jáchym Křížek, Matěj Fidler, Filip Žák, Jakub Kotas, Vojta Pýcha a doplňoval je vždy jeden z hráčů z B týmu. Naši chlapci vyhráli jasně 3:0. K druhému zápasu nastoupilo naše B družstvo proti stejnému soupeři.Za B tým hráli studenti z nižšího gymnáziaFanda Vlasák, Aleš Prokop, Ondra Danzer, Tobiáš Daneš, OndraSkořepa a Petr Strolený. I oni porazili svého soupeře 3:0. V posledním zápasu ve skupině nastoupilo naše Áčko proti Béčku. Vítězem v tomto utkání, a zároveň i v turnaji se stalo naše A družstvo.

 

V  kategorii dívek se mezi sebou utkaly 4 týmy: naše A a B družstvo a dívky ze SZŠ Nymburk a ze ZŠ Komenského v Lysé nad Labem. Dívky hrály ve čtyřčlenné skupině každý s každým na 2 vítězné sety. Turnaj zahájilo naše Áčko:  Bětka Šichtová, Jarča Mrázová, Verča Martínková, Eliška Doležalová, Eva Valentová a Eliška Olachová a dívky z Lysé nad Labem. Zápas vyhrála naše děvčata 2:0. V dalším utkání nastoupily proti sobě dívky ze SZŠ a naše B:  Natálie Šteflová, Mariana Riegrová, tyto dvě hráčky z vyššího gymnázia doplňovaly studentky ze sekundy a tercie Bára Bohuslavová, Kája Šustrová, Mája Elišková a Kája Šilhánová. Naše mladé volejbalistky využily podpory svých dvou starších kolegyň a vyhrály v tomto vyrovnaném utkání 2:0. V dalších zápasech si pak poradily i s naším Áčkem a týmem z Lysé nad Labem a turnaj vyhrály. Naše Áčko, díky prohře s Béčkem obsadilo 2. místo. Na 3. místě skončilo družstvo ze SZŠ, bez vítězství v turnaji obsadily 4. místo dívky ze ZŠ Komenského v Lysé nad Labem.

 

Děkuji hráčkám a hráčům za předvedené výkony a vydatnou pomoc při organizaci turnaje. 

V. Martínková

 

Výsledky

chlapci

1.       místo: GBH Nymburk A

2.       místo: GBH Nymburk B

3.       místo: ZŠ Komenského Lysá nad Labem

dívky

1.       místo: GBH Nymburk B

2.       místo: GBH Nymburk A

3.       místo: SZŠ Nymburk

4.       místo: ZŠ Komenského Lysá nad Labem

Aktuální informace

28.03.2023

Ve dnech 27. - 28. 3. jsme rozeslali na emailové adresy zákonných zástupců pozvánky k přijímacím zkouškám na 4-leté a 8-leté studium.

Celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

doc. Ing. Zdeněk Sobotka, DrSc.

Absolvoval v roce 1945.

Narodil se 13. 3. 1926 v Nymburce. Aktivně působil jako vedoucí vědecký pracovník v oborech teorie pružnosti a plasticity, mechaniky struktur a kontinua, v oborech reologie, bioreologie, vazkopružnosti a biovazkopružnosti i biomechaniky.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Proti sociálním demokratům

Pruský ministr práce prohlásil: „Když se dělník bude agitátorsky podílet na sociálnědemokratické propagaci mezi železničním personálem, bude okamžitě propuštěn. 

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.