Okresní přebor ve volejbalu chlapců a dívek ZŠ a víceletých gymnázií

Okresní přebor ve volejbalu chlapců a dívek ZŠ a víceletých gymnázií

Hala ZŠ Komenského hostila v úterý 16. 4. 2013 okresní přebor základních škol a víceletých gymnázií ve volejbalu chlapců a dívek. V obou kategoriích měla naše škola své zástupce.

Družstvo dívek tvořily: Tereza Haníková, Tereza Javůrková, Ester Novotná (4KA), Tereza Stehnová (4KB), Míša Košnářová (3TB), Tereza Skořepová a Marianna Riegerová (1PB).

Chlapci nastoupili ve složení: Vítek Špicar, Pepa Hašek, Matěj Hrouda (4KA), Jirka Szita, Lukáš Kolbaba (4KB), Martin Goerojo, Štěpán Vejvoda (3TA), Zdeněk Červinka a Jakub Klíma (3TB).

Do soutěže dívek se přihlásilo šest družstev, která byla rozdělena do dvou tříčlenných skupin, ve kterých se utkal každý s každým. Dívky naší školy ve skupině porazily ZŠ Komenského Lysá n. L. a ZŠ V. Havla Poděbrady. Ve druhé skupině zvítězila ZŠ Komenského Nymburk před ZŠ TGM Poděbrady a ZŠ Libice n. C.

Finálový zápas mezi G Nbk a Komendou zdaleka nepostrádal dramatičnost. Po sérii zkažených podání, ale i krásných, přesných a tvrdých útoků našich dívek skončil první set nejtěsnějším poměrem bodů 25:24 v náš prospěch (25. bod znamenal konec setu). Ve druhém setu naše dívky podání zlepšily a i v ostatních činnostech se jim dařilo. Výsledkem byla výhra 2:0 na sety, která znamená postup do krajského kola této soutěže. Veliká, zasloužená radost vypukla. Všechna děvčata zaslouží velikou pochvalu.

Turnaj chlapců byl soubojem čtyř škol (G Nbk, ZŠ Komenského Nymburk, ZŠ Komenského Lysá n. L. a ZŠ TGM Poděbrady), které systémem „každý s každým“ také bojovaly nejen o vítězství, ale i o postup do krajského kola. Ve všech zápasech naši žáci předváděli kvalitní volejbal, ve kterém se velmi často objevovaly tvrdé útoky, které byly jen logickým vyústěním výborných nahrávek. Toto pojetí hry slavilo úspěch v podobě celkového vítězství. V turnaji se vystřídali všichni hráči, každý z nich má svůj podíl na postupu do dalšího kola. Všichni kluci zaslouží velikou pochvalu.

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

JUDr. Václav Král

JUDr. Václav Král (29. 11. 1926-11. 5. 2021), jeden z nestorů české advokacie, lingvista, cestovatel a spisovatel, významný absolvent Reálného gymnázia v Nymburce v roce 1946, který nikdy na svou střední školu nezanevřel a byl až do své smrti v častém kontaktu jejím současným vedením.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Sjezd socialistů Ruska

30. červenec 1903

Na ilegálním druhém sjezdu Sociálně demokratické dělnické strany Ruska v Bruselu (první se konal v roce 1898) vzplanul prudký ideologický boj mezi leninovci s tzv. oportunisty (J. Martova).

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.