Perfektní výkon našich futsalistů v Poděbradech

Perfektní výkon našich futsalistů v Poděbradech

V pátek 15.12. se konalo 2.kolo Středoškolské futsalové ligy, které uzavřelo naše sportovní akce pro rok 2017. Turnaj se konal v Poděbradech v hale BIOS a naši soupeři byly školy SOŠ a SOU Městec Králové, Gymnázium Jiřího z Poděbrad a SOŠ a SOU Nymburk. Hrálo se systémem každý s každým, přičemž s tohoto turnaje postupoval pouze vítěz.

Úvodní utkání jsme sehráli se SOŠ a SOU Nymburk. Vzhledem k prohře s tímto týmem v minulém kole jsme byly outsidery, ovšem opak byl pravdou. Po výborném výkonu v úvodu utkání jsme vedli 2:0 a soupeř musel dotahovat. Střelecky se nám dařilo a konečný stav zápasu byl 7:5. Po tomto důležitém vítězství si všichni hráči hned více věřili.  Druhý zápas jsme sehráli se SOŠ Městec Králové. Chvíli trvalo, než jsme otevřeli skóre, ale pak už začala střelecká smršť. Konečný stav 8:0! 

Stejně dobře si vedly i domácí Poděbrady, které po výhrách 7:4 s Městcem a 10:1 se SOŠ a SOU Nymburk měly stejně jako my 6 bodů. Následující vzájemný duel tak byl bojem o postup.

Utkání bylo zprvu vyrovnané a opatrné, až zhruba v půli poločasu skóroval Jakub Klíma! Bohužel ještě do půle soupeř srovnal. Ve druhé půli měli mírně navrch domácí a po našich chybách navýšili skóre na 3:1. Sice jsme ještě dokázali snížit na 2:3, ale ke konci utkání jsme ještě inkasovali. Nakonec krutá porážka 2:5.

Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu za perfektní výkon a hlavně nasazení, po prohře s Poděbrady bylo na hráčích vidět velké zklamání. Dnes však byla radost se na naši hru dívat!!!

Tým Gymnázia B.Hrabala Nymburk: Vlach - Holý, Pokorný, Zoubek, Prokop - Procházka, Trnečka, Klíma, Křivský, Luňáček

 

 

Utkání:

Gymnázium B.Hrabala v Nymburce (B9) : SOŠ a SOU Nymburk (B43)                                      7:5  (4:1)
 
Gymnázium Jiřího z Poděbrad (B30) : SOŠ Městec Králové (B22)                                              7:4  (3:4)
 
Gymnázium Jiřího z Poděbrad (B30)  : SOŠ a SOU Nymburk (B43)                                          10:1  (5:0)
 
Gymnázium B.Hrabala v Nymburce (B9) : SOŠ Městec Králové (B22)                                        8:0  (3:0)
 
SOŠ Městec Králové (B22) : SOŠ a SOU Nymburk (B43)                                                          4:1  (2:0)
 
Gymnázium Jiřího z Poděbrad (B30) : Gymnázium B.Hrabala v Nymburce (B9)                          5:2  (1:1)
 
 
 
1. Gymnázium Jiřího z Poděbrad                     3   0   0          22:7            9 bodů
2. Gymnázium B.Hrabala v Nymburce                  2   0   1          17:10          6 
3. SOŠ Městec Králové                                       1   0   2            8:16          3
4. SOŠ a SOU Nymburk                                      0  0    3            7:21          0

 


 

Aktuální informace

30.11.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

prof. MUDr. Václav Šimon, DrSc.

Prof. Václav Daniel Šimon, DrSc. (*29. 5. 1926), přední český urolog, chirurg, gynekolog, vysokoškolský učitel a akademický pracovník, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1946.

Svět v roce založení školy

Mezinárodní autosalon

10. prosinec 1903

V pařížském Grand Palais byl otevřen 6. mezinárodní automobilový salon, jenž předvedl nové trendy v automobilismu.

Nejčtenější

11.11.2025

Víkend 7.–9. listopadu 2025 se nesl v duchu přátelské atmosféry a opravdového pracovního nasazení. Celkem 12 brigádníků se sešlo na chatách RSG v Rokytnici nad Jizerou, aby společně připravili oba objekty na nadcházející dlouhou zimní sezónu.

Během víkendu se podařilo splnit všechny stanovené cíle a úkoly. Na obou chatách nyní září nově nasvícené štíty, které přidávají horským budovám na kráse.

Velké poděkování patří všem účastníkům z řad profesorského sboru i rodičů, kteří svým nasazením a chutí do práce významně přispěli k úspěšnému průběhu celé akce.

Michal Hrstka - správce chat 

celý článek
07.11.2025

Dne 7. listopadu se náš dívčí školní tým vydal do Hostinného na kvalifikační turnaj na Mistrovství České republiky ve volejbale středních škol.

celý článek
05.11.2025

Dne 5. listopadu 2025 se naše studentky zúčastnily krajského kola ve volejbale, které se konalo v Neratovicích. Turnaje se zúčastnilo celkem devět družstev, která byla rozdělena do dvou skupin – jedné čtyřčlenné a jedné pětičlenné. Naše družstvo bylo součástí čtyřčlenné skupiny.

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.