Pohár J. Masopusta: Úspěšné krajské kolo a postup do republikové kvalifikace

Ve středu 29. 4. se fotbalové družstvo Gymnázia B. Hrabala v Nymburce zúčastnilo krajského kola Poháru Josefa Masopusta. Turnaj se konal na hřišti Polabanu Nymburk, našimi soupeři byly školy ISŠ Příbram, Sportovní Gymnázium Kladno a Gymnázium Vlašim. Vzhledem k tomuto počtu týmů se hrálo systémem každý s každým, 2x 20 minut. Postup do republikové kvalifikace měla zajištěna první dvě družstva.

Do turnaje jsme nevstupovali s velkými ambicemi, většina hráčů si ani nepřipouštěla, že bychom dnes některého ze soupeřů porazili. Opak byl však pravdou. Hned první zápas jsme odehráli proti Sportovnímu Gymnáziu Kladno. V poločase jsme po gólu Jakuba Klímy vedli 1:0 a ve druhé půli zvýšili na 2:0. Po nešťastné penaltě soupěř snížil, ale krásnou střelou rozhodl o našem vítězství Štěpán Jareš. Soupeř v závěru ještě korigoval na 3:2, ale první vítězství jsme měli v kapse. Druhý zápas jsme sehráli s Vlašimí, bohužel i přes výrazný tlak a několik šancí utkání spončilo bez branek. O vítězi turnaje se tak mělo rozhodnout v duelu s ISŠ Příbram. Hned v úvodu jsme inkasovali a jasně lepší soupeř byl na koni. Doplatil však na svou lehkovážnost, neboť další šance zahodil. Ještě do konce poločasu jsme dokázali góly Patrika Mejzra a Marka Šnajdra stav otočit. Celý druhý poločas nás soupeř tlačil, ale totální defenzíva a výborný výkon brankáře Petra Plačka znamenaly vítězství 2:1.

Družstvo Gymnázia B. Hrabala v Nmyburce:

Plaček - Keller, Jareš, Němec, Dvořák, Raška, Moník, Mejzr, Kubálek, Šnajdr, Klíma, Kolbaba, Trnečka, Bodnár, Pokorný, Touš

Tabulka

1. Gymnázium B. Hrabala v Nymburce                      3           2  1   0      5:3            7 bodů

2. ISŠ Příbram                                                      3            2  0   1      5:2           6 bodů

3. Gym. Vlašim                                                     3            0  2   1      1:3           2 body

4. SportGym Kladno                                              3             0  1   2      3:6           1 bod