Proklaté druhé místo v okresním finále ve florbale

Proklaté druhé místo v okresním finále ve florbale

V úterý 12.12. se v tělocvičnách ZŠ RAF Nymburk konalo okresní finále florbalové soutěže pro kategorii IV., tedy pro žáky z 8. a 9. tříd ZŠ a NG. Turnaje se zúčastnilo celkem 14 škol, mezi nimi i ambiciózní tým Gymnázia B.Hrabala v Nymburce. 

Základní kolo turnaje se odehrálo ve čtyřech skupinách, ze kterých vítěz postupoval přímo do čtvrtfinále, druhý a třetí tým potom do osmifinále. Naším prvním soupeřem byla ZŠ Juventa Milovice, se kterou jsme si vcelku bez potíží poradili. Konečný stav byl 6:1. Druhý duel jsme sehráli se ZŠ TGM Poděbrady, která naopak nám uštědřila lekci z nasazení, tvrdé a produktivní hry. Výsledek byl 1:5. Následovalo osmifinále s ZŠ Městec Králové. V tomto utkání již šlo o postup nebo o konec v turnaji. Nakonec jsme těsně zvítězili 3:2 a postoupili do čtvrtfinále. Zde byla naším soupeřem ZŠ Komenského Nymburk. Možná o něco florbalovějšího soupeře jsme se štěstím porazili 2:1 a postupovali dále.

Semifinálové duely se odehrály mezi Gymnáziem Jiřího z Poděbrad a námi, druhý zápas byl ZŠ Semice vs. ZŠ TGM Poděbrady. Derby mezi gymnázii jsme nakonec zvládli a po výsledku 4:1 postoupili do finále.

Finále se nakonec odehrálo mezi stejnými soupeři jako v loňském roce. ZŠ Semice v loňském roce turnaj vyhrály, takže byly mírnými favority. 

Zápas jsme nezačali dobře a brzo inkasovali. Překonat golmana Semic se nám za celý zápas nepodařilo, navíc jsme ještě třikrát inkasovali. Výsledek 0:4!

I přesto patří všem hráčům pochvala za vzornou reprezantaci, někteří z chlapců zde dokázali již třikrát skončit druzí, bohužel první místo pro nás stále zůstává zakleté.

Tým GBHN: Slaba - Hylmar, Bejbl, Tomášek - Matěj, Toman, Blažek - Strolený, Skořepa, Kozák. 

Aktuální informace

08.04.2024

Upozorňujeme uchazeče, že administrace úvodní přijímací zkoušky z matematiky začíná vždy v 8.30.

Naplánujte si svůj příchod do školy mezi 8.00 a 8.25. Příchod po 8.30 nemůžeme akceptovat z důvodu regulérnosti zkoušky.

Celý článek
06.04.2024

Uchazečům, kteří podali přihlášku elektronicky prostřednictvím DIPSY, nejsou pozvánky zasílány poštou. Dostávají je pouze prostřednictvím zaručené komunikace opět v DIPSY.

Jiří Kuhn 

30.03.2024

Upozorňujeme rodiče a uchazeče, že v tomto týdnu byly odeslány pozvánky k přijímacím zkouškám takto:

Celý článek
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

P. Angelik František Fišer, OP

P. Angelik František Fišer, OP (4. 2. 1926-1. 2. 1983), teolog, historik, překladatel Bible, tramp s přezdívkou Rancher a zakladatel RANCHE 7D na úpatí Jedlové v Lužických horách, absolvoval v roce 1948.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dohoda mezi Kubou a USA

16. únor 1903

Byla uzavřena dohoda mezi Kubou a USA, podle níž USA směly udržovat na Kubě vojenské základny. 

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
19.03.2024

Aktuální mistři České republiky v kategorii U14 Kateřina Kammová a Bruno Topenčík z 3TB byli hlavními tahouny našich šachistů na krajském kole v šachu družstev.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.