Republikové finále v přespolním běhu

Republikové finále v přespolním běhu

Dívčí tým ve složení: Nováková, Javůrková, Šuková, Čechová, Sloupová, Králová a Novotná, se v poli běžkyň zastupující téměř všechny kraje ČR posunul oproti loňskému roku o něco výše a obsadil tak pěkné 5. místo.

V pátek 18. 10. se sešly v Hradci Králové, přesněji u Stříbrného rybníka v Malšově Lhotě, nejrychlejší děvčata jednotlivých krajů České republiky, aby změřila své síly na republikovém finále v přespolním běhu. Jak víme, Středočeský kraj reprezentovala skupina děvčat z našeho gymnázia. Vítěz tohoto finále má zajištěný postup na mistrovství světa, které se koná v březnu v Izraeli. Motivace obrovská, ale konkurence ještě větší. Takže páté místo bylo možná pro samotné dívky nejdříve zklamáním, ale v historii reprezentace školy na této úrovni jistě patří k těm lepším umístěním. Děvčata naše očekávání rozhodně nezklamala, proto jim patří velká gratulace a díky.

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Eva Hazdrová-Kopecká, Dipl.um.

Mgr. Eva Hazdrová-Kopecká, Dipl.um. (*1977), muzikoložka, hlasatelka a moderátorka, maturovala na nymburském gymnáziu v roce 1996 (pod dívčím příjmením Kopecká).

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.

Nejčtenější

31.05.2024

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.